مراسم افتتاحيه پنجمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن كريم ويژه طلاب و روحانیون اهل سنت خراسان از فردا در مشهد مقدس برگزار خواهد گرديد.

رئيس اداره فرهنگي و امور اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي اين دفتر با بيان اين مطلب افزود: حسب تاكيدات ويژه مقام معظم رهبري(حفظه الله) نسبت به توجه جدي به امر تربيت نخبگان قرآني و ضرورت اهتمام مضاف طلاب و روحانيون به فراگيري و تدبر در قرآن كريم، دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مناطق قومي از سال ۱۳۹۲، طرح برگزاري مسابقات كشوري قرآن كريم ويژه طلاب و روحانيون اهل سنت كشور را در دستور كار خود قرار داد و مقرر شد مرحله استاني توسط دفاتر نمايندگي برنامه ريزي و اجرا شود.
وي افزود: در همين راستا دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان امسال نيز همانند سال هاي گذشته اقدام به برگزاري اين مسابقات نمود.
ايشان ادامه داد: ثبت نام واجدين شرايط اين مسابقات از روز شنبه ۹۶/۸/۲۰ آغاز گرديد و تا روز دوشنبه ۹۶/۹/۲۰ ادامه داشت.
حجت الاسلام والمسلمين محمد رسول رمضاني، افزود: این دوره از مسابقات در سه رشته حفظ قرآن، قرائت (تحقیق – ترتیل)، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم برگزار شده و هر شرکت‌کننده فقط مجاز به انتخاب یکی از رشته‌های مذکور به جز در موارد خاص می‌باشد.
ايشان با بيان اينكه شرکت‌کنندگان در مسابقات حفظ قرآن کریم، در قالب رشته‌های حفظ ۱جزء، ۳جزء، ۵جزء،۱۰جزء،۲۰جزء و۳۰جزء قرآن کریم، به رقابت می‌پردازند، اظهار داشت: مسابقات در رشته قرائت نيز در دو رشته ترتيل و تحقيق برگزار خواهد شد.
وي افزود: در رشته ترجمه و مفاهيم قرآن كريم سؤالات آزمون به‌صورت تستی و تشریحی طراحی‌شده و در مرحله نیمه‌ نهایی(استانی) از ترجمه و تفسیر جزء سوم قرآن (یک جزء) و در مرحله نهایی/ كشوري از جزء سوم و چهارم قرآن کریم (دو جزء) تعیین می‌گردد.

رئيس اداره فرهنگي و امور اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، اظهار داشت: اين مسابقات در روزهاي چهارشنبه و پنج شنبه ۶ و ۷ دي ماه سال جاري در مشهد مقدس برگزار خواهد گرديد و مراسم اختتاميه اين دوره از مسابقات نيز بعد از پايان مسابقات در روز پنج شنبه برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.