همزمان با سالروز شهادت دكتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه: جلسه هم انديشي اساتيد دانشگاه فرهنگيان مشهد با حضور مولوي صارمي استاد و پژوهشگر حوزه علميه احمديه تربت جام در مشهد مقدس برگزار شد.

مولوی صارمی در اين جلسه گفت: دشمنان از صدر اسلام در پی از بین بردن و ضربه زدن به اسلام بودند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی صارمی استاد حوزه علمیه احمدیه تربت جام با بیان اینکه افراطی گری تهدیدی برای جامعه اسلامیست تاکید کرد: کسانی که امروز ادعای خلافت جهان اسلام را دارند هیچ بویی از اسلام نبرده اند.
وی اظهار داشت: این گروهها بیشترین ضربه را به اهل سنت وارد کرده اند.
ایشان با بیان اینکه خلفا و سردمداران گروههای تکفیری خود را با اسامی خلفای راشدین نامگذاری نموده اند افزود: این عمل به منظور ضربه زدن به چهره صحابه پیامبر بوده و نشان دهنده دشمنی آشکار این گروهها با ایشان است.
مولوی صارمی ابراز داشت: از نگاه قرآن هر کس شهادتین را بگوید ریختن خونش حرام است حال آنکه امروز شاهد هستیم گروههای تکفیری دست نشانده استکبار نه به اهل سنت رحم می کنند نه به اهل تشیع.
استاد حوزه علمیه اهل سنت احمدیه تربت جام ادامه داد: بزرگان دین و صحابه رسول الله هیچ یک از مذاهب حقه اسلامی را تکفیر نکرده اند و آن چیزی که امروز شاهد آن هستیم به دور از تعالیم نبوی است.
وی پنج گروه را از نگاه قرآن مستوجب كيفر دانست و اظهار داشت: یکی از این گروهها کسانی هستند که برای خدا شریک قرار می دهند و گروه دیگر کسانی هستند که رسالت پیامبر اسلام را قبول نکرده اند و گروه سوم منکران قرآن هستند.
ایشان گروه چهارم را منکران قیامت و معاد دانست و افزود: قرآن کریم گروه پنجم را کسانی می داند که غیر از خدا را عبادت می کند. لذا خداوند کشتن غیر از این پنج گروه را جایز نمی داند.
مولوی صارمی اظهار داشت: از نگاه قرآن مرتکب گناه کبیره نیز جزء این پنج گروه نمی باشد و ریختن خون او به جرم کافر شدن حرام است.
استاد حوزه علمیه احمدیه تربت جام ادامه داد: امروز بر اثر تکفیر چهره ای خشن از اسلام در نگاه جهانیان به وجود آمد به گونه ای که گرایش به اسلام که تا آن روز شدت گرفته بود ناگهان متوقف شد.
ایشان جسارت ترامپ به قدس عزیز را از پیامدهای به وجود آمدن تنازع و تکفیر در جهان اسلام دانست و اظهار داشت: توقف پیشرفت جوامع اسلامی در عرصه های مختلف، انزوا و گوشه گیری علمای اسلام، سرخوردگی جوانان مسلمان، رشد معکوس گرایش به اسلام، حاکم شدن جمود فکری، به وجود آمدن روحیه بدبینی در مسلمانان و از بین رفتن همه دستاوردهای اسلامی از جمله پیامدهای تکفیر می باشد.
وی افزود: مسلمانان برادران یکدیگر هستند و وحدت میان آنها آرزوی پیامبر اسلام(ص) است. امروز هر آنچه در این کشور می بینیم ثمره وحدتی است که با هوشیاری علمای اسلام در این مرز و بوم حاصل شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.