همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامي از ۲۰ چهره قرآني اهل سنت و شيعه خراسان رضوي تجليل به عمل خواهد آمد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از تکریم ۲۰ چهره‌ قرآنی اهل سنت و شیعه خراسان رضوی همزمان با دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام مهدی رمضانی در نشست کمیته قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی که در سازمان تبلیغات خراسان رضوی برگزار شد اظهار داشت: همزمان با ایام دهه فجر امسال، ۲۴ محفل انس با قرآن کریم در ۲۴ شهرستان  و یک محفل شاخص استانی نیز در مشهد برگزار خواهد شد، ضمن اینکه طی مکاتبات انجام شده پخش زنده این محفل باشکوه از شبکه استانی و همچنین شبکه قرآن در روز بعد از برگزاری محفل پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در خصوص مکان برگزاری پیشنهاد شده برای این محفل قرآنی نیز با توجه به اینکه در مناطق برخوردار مشهد کمتر محافل قرآنی برگزار می‌شود، این محفل در یکی از این مناطق برپا خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ابراز کرد: برگزاری جشنواره قرآنی کودک و نوجوان در چهار شهرستان تربت جام، خواف، تایباد و مشهد پیش بینی شده است که از طرح های پیشنهادی سایر نهادها در این خصوص استقبال می‌شود.

وی از توزیع هزار جلد قرآن کریم در مناطق محروم و مرزی استان همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد و گفت: مراسم تجلیل از ۲۰ چهره قرآنی اهل سنت و شیعه از شهرستان های تربت جام، خواف، تایباد، سرخس و درگز نیز در این ایام انجام خواهد شد.

رمضانی گفت: همچنین در مسیر راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، ایستگاه «قرآن بخوان و جایزه بگیر» برای کودک و نوجوان پیش بینی شده است، ضمن اینکه در این طرح از پیشنهادات آموزش و پرورش و کانون‌های پرورش فکری کودک و نوجوان استقبال می‌شود.

در ادامه نماینده اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی نیز، اظهار کرد: برگزاری محافل انس با قرآن کریم همراه با جنگ قرآنی در مدارس تدارک دیده شده است ضمن اینکه مجریان این طرح، دانش‌آموزان حائز رتبه در مسابقات قرآن مرحله آموزشگاهی هستند.

نامجو تاکید کرد: تقاضا داریم توزیع هزار جلد قرآن با موضوع دارالقرآن‌های آموزش و پرورش و در مناطق مرزی و محروم که مخاطبان آن شناسایی شده است، انجام شود، همچنین در ایام دهه فجر، برگزاری جشنواره قرآنی کودک و نوجوان در ۱۳ دارالقرآن محوری در مناطق حاشیه شهر و برخوردار سطح مشهد پیش‌بینی شده است.

وی اظهار کرد: پیش‌بینی شده در این ایام، محافل انس با قرآن کریم در مناطق کم برخوردار و حواشی شهر مشهد با موضوع دارالقرآن‌های این مناطق برگزار شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.