نگاهی به آداب و رسوم اهل سنت خراسان‌شمالی در عید سعید قربان‌

‌خراسان‌شمالی سرزمین رنگین کمان، گنجینه معرفت و فرهنگ‌هاست. در این استان اقوام متعددی با رسوم خاص خود در کنار یکدیگر با وحدت و همدلی زندگی می‌کنند که یکی از آن‌ها قوم ترکمن است. این قوم دارای فرهنگ و آداب رسوم خاص خود به ویژه در روز عید قربان است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مدیر حوزه علمیه اهل سنت خادميه امان لي شهرستان راز و جرگلان در خصوص آداب مردم این خطه، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ‌گفت: دو اصطلاح قربان بایرامی و قربان لق در میان اقوام ترکمن وجود دارد که قربان بایرامی از هشتم ذی الحجه تا ۱۲ ذی الحجه و قربان لق نیز از ۱۰ ذی الحجه تا ۱۲ ذی الحجه است.

آخوند گلدی کمالی افزود: خانواده‌ها چند روز قبل از فرا رسیدن عید قربان به نظافت و غبار روبی منازل و محیط اطراف خود پرداخته و خود را برای به جا آوردن مراسم عید بزرگ اسلامی آماده می‌کنند.

وی ادامه داد: در هشتم ذی حجه ترکمن‌ها در مراسم “ایس” که به معنای بو و رایحه است، اعتقاد به ایجاد بو روغن در منزل و پخت نان روغنی دارند، که این امر را انجام می‌دهند.

آخوند گلدی کمالی اظهار کرد: تمامی خانواده‌های اهل تسنن شهرستان راز و جرگلان در مراسمی با نام “چپاتی “در نهم ذیحجه که همزمان با روز عرفه است به پخت نان سنتی و روغنی پرداخته و در بین همسایه‌ها توزیع می‌کنند.

آخوند گلدی کمالی بیان کرد: در روز عید قربان زنان ترکمن سعی می‌کنند از لباس‌های سنتی که از پارچه ابریشمی و دست بافت دوخته شده، استفاده کنند؛ زیرا از نظر مردمان ترکمن این عید بزرگترین عید ملی و مذهبی آنان به شمار می‌آید و بزرگترها سعی می‌کنند در این روزها به کوچکترها عیدی بدهند.

وی توضیح داد: در روز عید قربان اقوام ترکمن پس ازخواندن دو رکعت نماز عید با خواندن دعایی قربانی خود را انجام می‌دهند.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت خادميه امان لي شهرستان راز و جرگلان افزود: در شب ۱۰ ذی الحجه مردمان ترکمن از بچه نوزاد تا مرد ۹۰ ساله همه غسل می‌کنند و لباس‌های نو می‌پوشند که این روز به “قربان شور” معروف است و همراه با آن اشعاری به زبان ترکمنی مانند “سنم شور”، “سنم شور”، می‌خوانند و هدفشان این است تا عید قربان سال آینده نظر بد و چشم شور از اعضای خانواده شان دور باشد.

وی با اشاره به اینکه قربانی دادن بر افرادی واجب است که بدهی مالی نداشته باشند و فقیر به حساب نیایند، افزود: در عید قربان پس از برگزاری نماز صبح مردم به در خانه‌های یکدیگر می‌روند و سلام می‌دهند و فرا رسیدن عید را تبریک می‌گویند.

آخوند گلدی کمالی با بیان اینکه هر خانواده‌ای که از لحاظ شرعی قربانی کردن بر او واجب است حداقل باید یک گوسفند قربانی کند، توضیح داد: ترکمن‌ها در روز دهم ذی حجه به ذبح قربانی پرداخته و قرمه و کباب درست کرده و یکدیگر را دعوت می‌کنند.

وی گفت: گوشت قربانی به سه قسمت تقسیم می‌شود که قسمتی برای نیازمندان، قسمتی برای میهمانان و قسمتی نیز برای خانواده است.

آخوند گلدی کمالی ادامه داد: در هنگام قربانی کردن اگر میهمانی بر سر ذبح حضور داشته باشد، اقوام ترکمن آن را افتخار می‌دانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.