نشست تخصصی شیوه‌های جذب دیگران در سیره عملی امام رضا(ع)

هم‌زمان با دهه کرامت رضوی و در خجسته سالروز فرخنده میلاد حضرت ثامن‌الحجج(ع)، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، نشست تخصصی «شیوه‌های جذب دیگران در سیره عملی امام رضا(ع)» را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان به نقل از آستان ‌نیوز، این نشست تخصصی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود مرویان حسینی مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حامد علم‌الهدی معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و جمعی از علماء، اساتید مدارس علوم دینی، ائمه جمعه و نویسندگان اهل سنت از استان‌های هرمزگان، کردستان، کرمانشاه، بوشهر و گلستان در تالار شیخ طوسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی برگزار شد.

شيخ علي ماهيگير امام جمعه اهل سنت روستای گهردو سیریک در اين نشست تخصصي به تبیین سیره امام رضا(ع) در مناظرات و گفت‌وگوها با علمای ادیان دیگر پرداخت و عنوان کرد: با تمسک به سیره عملی حضرت رضا(ع)، در کنار سایر الگوها که در دین اسلام معرفی شده‌اند، چالش‌های فردی و اجتماعی جامعه امروزه حل خواهد شد.

وی ابراز کرد: پس از پذیرش ولایتعهدی امام رضا(ع) و ورود این امام همام به نیشابور، جمع زیادی از دوستداران علم و نویسندگان حدیث در آنجا به سراغ امام آمدند و از ایشان درخواست کردند حدیثی نقل کنند، امام رضا(ع) حدیث معروف «سلسلة‌الذهب» را نقل کردند.

این عالم اهل سنت به سیره عملی امام رضا(ع) در جذب افراد اشاره کرد و گفت: این امام همام، مبلغ دین اسلام بودند. در این دین تقارن بین علم و عمل وجود دارد و یکی از ویژگی‌های امام رضا(ع) در مناظراتشان برخورداری از علم و عمل بود. همین امر موجب جذب افراد در مناظرات می‌شد که ما نیز باید از این امام بزرگوار الگو بگیریم.

وی تصریح کرد: امام رضا(ع) به لقب عالِم آل محمد(ص) مشهور هستند و ایشان عالِم به علم روز بوده و تسلط کامل بر رشته‌های مختلف علوم داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.