امام جماعت مسجد النبي روستاي صيد آباد شهرستان مشهد مقدس: ما بايد قدردان نعمت انقلاب باشيم.

مولوي مسعود عليزاده گفت: در آيات متعدد قرآن كريم ذكر شده است كه اگر شكر نعمات خدا را بجاي آوريم خداوند بر آن  مي افزايد. انقلاب اسلامي ايران از نعمات خداوند است كه به مردم ايران ارزاني شده است و بر همه ما اعم از شيعه و سني واجب است كه قدر دارن آن باشيم. 

به گزارش روابط عمومي دفتر امور اهل سنت خراسان، مولوي مسعود عليزاده در گفتگو با خبرنگار اين دفتر، ضمن قرائت آيه ۷ سوره ابراهيم كه مي فرمايد، وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّكُمْ لَئِن شَكَرْتُمْ لأَزِيدَنَّكُمْ وَلَئِن كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِي لَشَدِيدٌ اظهار داشت: خداوند نعمات گوناگوني به انسان ارزاني داشته است كه از جمله اين نعمات نعمت امنيت و آرامش است.

وي با اشاره به دوران ستمشاهي و محدوديت هايي كه در آن دوره براي پيروان مذاهب گوناگون وجود داشت، افزود: به بركت پيروزي انقلاب اسلامي در ايران مسلمانان از هر فرقه اي مي توانند آزادانه فرائض خود را به جا آورده و كسي متعرض آنها نمي شود.

مولوي مسعود عليزاده ضمن قرائت آيه شريفه يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ ابراز داشت: خداوند در اين آيه شريفه دستور به اطاعت از خود و رسولش را داده  و بيان فرموده كه از ميان خود حاكمي عادل انتخاب نماييد كه از خود شما باشد و داراي علم و انديشه اسلامي باشد و از كسي تاثير پذير نباشد.

وي افزود: امروز به حمدالله رهبري ما، رهبري عادل و آگاه و خداترس است كه هيچگونه تزلزلي در وي راه ندارد.

ايشان با اشاره به اينكه اگر قدردان اين نعمت الهي نباشيم طبق وعده قرآن اين نعمت از ما گرفته مي شود،  اظهار داشت: يكي از اعمالي كه باعث حفظ اين نعمت مي شود، وحدت كلمه و اتفاق در امت اسلامي است.

امام جماعت مسجد النبي روستاي صيد آباد با قرائت آيه وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ، افزود: خداوند در اين آيه شريفه مي فرمايد، به ريسمان الهي چنگ بزنيد و متفرق نشويد. اين خطاب به همه مسلمانان است اعم از شيعه و سني.

وي افزود: خداوند در ادامه اين آيه شريفه مي فرمايد، وَلاَ تَكُونُواْ مِنَ الْمُشْرِكِينَ، مِنَ الّذِينَ فَرّقُواْ دِينَهُمْ وَكَانُواْ شِيَعاً كُلّ حِزْبٍ بِمَا لَدَيْهِمْ فَرِحُونَ، از مشرکان نباشید. از کسانی که دین خود را جدا و پراکنده کردند و به دسته‏ ها و فرقه‏ ها تقسیم شدند؛ و هر گروهی به آنچه نزد آنهاست شادمانند. از اين آيه استنباط مي شود كه تفرقه و جدايي از اعمال مشركين و دور افتادگان از حق و حقيقت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.