مولوي سيد ابراهيم فاضلي: خداوند متعال در قرآن کریم از مسلمانان سوال مي كند چرا در مقابل ظلمي كه به برادرانتان مي شود سكوت مي كنيد و اقدامي انجام نمي دهيد.

مولوي ابراهیم فاضلی گفت: امروز تمامی ممالک اسلامی از فجایع انسانی که در میانمار رخ می دهد مطلع شده و صدای استمداد طلبی مردم آن را به گوش شنیده اند و پرسش اینجاست که چرا حکام کشورهای اسلامی با وجود برخورداری از تجهیزات کامل نظامی ساکت مانده و به هواهای نفسانی خود مشغول هستند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان مدير مدرسه علميه شورك ملكي وجامعه الاحناف تايباد با تقبيح سكوت مدعيان حقوق بشر در مقابل جنايات دولت ميانمار بر عليه مسلمانان روهينگيايي افزود: وظیفه امت اسلامی این است که درمقابل این مساله واکنش نشان داده و پاسخ مناسب بدهند. وقتی گروهی از مسلمانان مورد ظلم و ستم قرار می گیرند، علما و حکام کشورها مسوولیت پیدا می کنند تا هرچه سریع تر به رخداد پیش آمده رسیدگی نمایند. زیرا پرداختن به این مسائل جزو فرایض بشمار می رود.
مدیرحوزه علمیه شورک ملکی با اشاره به جنگ در سرزمین های اسلامی خاطر نشان ساخت: گروه های داعشی و تکفیری که تا دیروز به بهانه ایجاد عدالت در عراق و سوریه اعلام جهاد کرده بودند ، امروز کجا مانده اند و چرا رسالت شان را در برابر مظالم انجام شده در میانمار انجام نمی دهند؟ اینها که در زمان به اشغال درآوردن بخش هایی از عراق و سوریه مساجد اماکن متبرکه مسلمانان را مورد تخریب قرارمی دادند حالا ماهیت استکباری خود را نشان داده و سکوت اختیار کرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.