معاون فرهنگي و اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان: امروز مهمترین نیاز دنیای اسلام اتحاد و همبستگی است.

حجت الاسلام والمسلمين مهربان گفت: متاسفانه آنچه امروز شاهد آن هستيم تفرقه و جدايي ميان كشورهاي اسلامي و عدم بصيرت برخي حكام اين كشورهاست.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمایندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين مهربان در مراسم معارفه امام جمعه اهل سنت مشهدريزه با اشاره به تاسيس و حمایت گروهک داعش توسط استكبار جهاني آن را نتيجه شكست هاي گسترده آمريكا و اسرائيل و هم پيمانان آنان در عرصه هاي مختلف دانست و افزود: دنياي استكبار وقتي ديد نمي تواند به صورت مستقيم وارد عرصه نزاع با جهان اسلام شود، سعي كرد از طريق برخي گروهها و افراد فريب خورده و از درون خود جوامع اسلامي وارد شود و تئوري مسلمان بر عليه مسلمان را اجرا نمايد. لذا افرادي را كه داري زمينه هاي تكفيري بودند را تجهيز نموده و از اين طريق اقدام به تخريب اماكن اسلامي و كشتار مسلمانان نمود.

معاون فرهنگی و اجتماعي دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان بزرگترین وظیفه مبلغان دینی را تبلیغ وحدت و همدلی ميان مسلمانان جهان دانست و اضافه كرد: همه کسانی که تریبون در اختیار آنهاست باید تمام تلاش خود را در جهت اتحاد و همبستگی بین مسلمانها بکار بندند و در اين راه تریبون نماز جمعه مهمترین عامل در جهت اتحاد و وحدت و همدلی است.

وی در پایان خطاب به مردم مشهدریزه گفت: ما امروز خدمت شما رسیدیم تا عرض ارادت و تسلیت مجدد به مناسبت رحلت جناب مولوی غلام احمد علی بایی که یکی از علمای برجسته و اسوه کامل در جهت ایجاد وحدت و تقریب بین مردم بودند داشته باشیم و براي فرزند برومند، شایسته، متین و بزرگوار ايشان به عنوان امام جمعه رسمی نظام در اين منطقه آرزوي موفقيت نماييم.

وي ادامه داد: امیدواریم که شما مردم و مسئولین و سایر علمای منطقه با حضور پرشور و باشکوه در نمازجمعه و همکاری با امام جمعه محترم اهل سنت  شهر به وحدت و همدلی کمک نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.