مراجع شیعه۲۲ فتوا درتحریم اهانت به صحابه و همسران پیامبر(ص)صادر کرده اند

شیخ کریمه گفت: من ۲۲ فتوا از مراجع ایران، عراق و لبنان در اختیار دارم که همگی توهین به صحابه و همسران پیامبر(ص) را حرام می دانند و از کسانی که به صحابه و همسران پیامبر(ص) توهین می کنند، برائت جسته اند.

Untitled2به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، شیخ احمد کریمه، استاد فقه الازهر اولین کنفرانس تقریب میان شیعه وسنی و برادری میان مسلمان و مسیحی را با حضور برخی شخصیت های شیعی و مسیحی برگزار کرد.

احمد کریمه در سخنان خود در اولین کنفرانس برادری اسلامی و مذهبی، از احیای نقش الازهر در تقریب شیعه وسنی و عدم تکفیر مذاهب اسلامی خبر داد و گفت: الازهر به تنوع مذهبی احترام می گذارد و شیعه و اباضیه را تکفیر نمی کند و من 22 فتوا از مراجع ایران، عراق و لبنان در اختیار دارم که همگی توهین به صحابه و همسران پیامبر(ص) را حرام می دانند و از کسانی که به صحابه و همسران پیامبر(ص) توهین می کنند، برائت جسته اند.

وی افزود: همچنین هیئتی علمی برای تقویت مشترکات تقریب مذهبی تشکیل شده است و ما هیچ کمک خارجی را در این زمینه قبول نمی کنیم و تلاش می کنیم با مراجع شیعه ایران و لبنان در زمینه تقریب، همکاری داشته باشیم.

این استاد الازهر ادامه داد: از دفتر شیخ الازهر و مفتی مصر با ما تماس گرفته شد و اطلاع دادند که دعوت ما را دریافت کرده اند، اما به خاطر سفر به چچن نمی توانند در این کنفرانس شرکت کنند و به جز این، نمایندگانی از سفارت عراق و تعدادی از شخصیت های شیعه از جمله طاهر الهاشمی در این کنفرانس شرکت دارند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.