مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان شمالی: امروز از ۱۳۰ کشور دنیا در ایران طلبه در حال تحصیل داریم که امور معیشتی و حقوق اولیه آنها از سوی مرکز خدمات ارائه می‌شود.

حجت الاسلام محمد اميري گفت: قریب به ۳۰ هزار طلبه اهل سنت در کشور تحت تکفل مرکز خدمات حوزه علمیه هستند.
به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت‌الاسلام محمد امیری، مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان شمالی، شامگاه شنبه ۲/۱۰/۹۶ در همایش خانواده آسمانی که با حضور طلاب و اساتید حوزه علمیه استان در بجنورد، برگزار شد، با اشاره به خدمات این نهاد به طلاب و روحانیان و خانواده‌های آنها، اظهار کرد: از این پس برنامه‌های در دست اقدام مرکز خدمات حوزه علمیه با محوریت خانواده طلاب و روحانیان ارائه می‌شود.
حجت الاسلام امیری با بیان اینکه مرکز خدمات حوزه علمیه در سال‌های اخیر در نحوه ارائه خدمات تحولي جدي داشته است، اضافه کرد: پیش از این خدمات این مرکز در موضوع معیشت خلاصه می‌شد، به‌گونه‌ای که در سطح کشور تنها به امور معیشتی طلاب و روحانیان پرداخته می‌شد؛ اما سال‌های اخیر خدمات این مرکز به موضوع خانواده طلاب و روحانیون متمرکز شده است.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون در کشور نهادی که به‌صورت ویژه موضوع خانواده روحانیون را مد نظر داشته باشد نداشتیم.
مدير مركز خدمات حوزه علميه خراسان شمالي ابراز داشت: این مرکز امسال سه برنامه جدید را به‌صورت جدی دنبال می‌کند که یکی از آنها کارآفرینی در بین خانواده‌های طلاب و روحانیون است.
حجت‌الاسلام امیری با اشاره به اينكه امروز از ۱۳۰ کشور دنیا در ایران طلبه در حال تحصیل داریم که امور معیشتی و حقوق اولیه آنها از سوی مرکز خدمات ارائه می‌شود، افزود: قریب به ۳۰ هزار طلبه اهل سنت در کشور تحت تکفل مرکز خدمات حوزه علمیه هستند كه خدماتي مشابه با طلاب و روحانيون اهل تشيع دريافت مي نمايند.
وي تصريح كرد: اين خدمات شامل خدمات بيمه اي، خدمات درماني، شهريه و معافيت تحصيلي و…. است كه بنا به تاكيد مقام معظم رهبري(حفظه الله) به صورت يكسان به همه طلاب و روحانيون اعم از شيعه و سني ارائه مي گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.