مدير مدرسه علميه هدايت كلاته ابريشم: در پيشگاه خداوند كسي كه علم مي آموزد با كسي كه در راه خدا شهيد مي شود همتراز و مساويست

خالمحمد آخوند سرفراز گفت: به فرموده پيامبر(ص) كساني به پيامبران و اولياء الله نزديك هستند كه به طلب علم بر مي خيزند و در راه كسب علم گام برمي دارند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، خالمحمد آخوند سرفراز در مراسم دانش آموختگي طلاب علوم ديني اهل سنت مدرسه علميه خادميه امانلي با اشاره به جایگاه و اهمیت علم اظهار داشت: در سوره توبه خداوند خطاب به مومنان كه مي خواستند با شوق بسيار عازم جهاد شوند مي فرمايد، برای جهاد نیازی به رفتن کل مومنان نیست و از هر طایفه و گروه یک عده ای بروند و یک عده دیگر دین را فرا بگیرند و کسانی که از جهاد برگشتند، احکامی را که نازل شده باید به آنها تبلیغ کند و یاد بدهند.

وي افزود: کسانی که در راه خدا شهید شوند و كساني كه در راه علم قدم بردارند همتراز و مساوی هستند. در حدیث دیگر پیامبر مي فرمايد، کسانی که به پیامبران نزدیک هستند، علماء و مجاهدون هستند و اهل علم راه پیامبران را تبلیغ می کنند و به مردم ابلاغ می کنند و حراست می کنند و مجاهدون با شمشیرها از راه پیامبران حفاظت می کنند و بنابر این با خون ریختن در راه خدا و تعیلم و تعلم گرفتن در نزد خدا برابر است.

آخوند سرفراز ادامه داد: ای طلبه ها، اگر علم آنقدر ارزش داشته باشد و در نزد خداوند با جهاد مساوی باشد، قطعا یکسری تکالیف بر اهل علم و طلاب خواهد بود، پیامبر خدا در حدیث دیگر مي فرمايد، علمی که ما می گیریم و تعلیم و تعلم همتراز با سنگر جهاد باشد و تقوا و تعبدش زیاد نباشد، از خداوند دور می شود و علم با عمل با فضیلت است و امیدواریم خداوند این جوانانی را که در حوزه های علمیه فارغ التحصیل می شوند،  تقوا و تعبد و پیشه کردن تقوا را به همه ی آنها نصیب کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.