مدير مدرسه علميه شورك ملكي و جامعه الاحناف تايباد: انقلاب اسلامي ايران مدافع اسلام راستين بوده و از تمام آزاديخواهان جهان حمايت مي كند.

مولوي سيد ابراهيم فاضل حسيني گفت: در زمان رژيم گذشته حوزه هاي علوم ديني اهل سنت در تنگنا بوده و هيچگونه حمايتي از آنها صورت نمي گرفت.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد ابراهيم فاضل الحسيني مدير مدرسه علميه شورك ملكي و جامعه الاحناف تايباد با تبريك فرا رسيدن ايام الله دهه مبارك فجر اظهار داشت: طبق آمار قبل از انقلاب تعداد حوزه‌های اهل سنت منطقه خراسان به غیر از منطقه راز و جرگلان در مجموع تعداد ۴ حوزه بیش نبود که اکنون به برکت این نظام و انقلاب بیش از ۲۵ حوزه علمیه فعال وجود دارد.

مولوي سید ابراهیم فاضل حسینی در خصوص نقش و مشارکت و حضور اهل سنت در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: از آن جا که انقلاب اسلامی ایران مدافع اسلام راستین بوده، همه ملت ایران خواهان شکست استعمار و طاغوت زمان و برپايي حكومتي مبتني بر ارزش هاي اسلامي بودند.

وي افزود: در هر نقطه از ایران اسلامی شهدا و جانبازان همچون ستارگانی می درخشند و در آن ایام مبارک همه مسلمانان همبستگی خود را با انقلاب شکوهمند اعلام داشته و با حضرت امام خمینی (قدس سره العزیز) بیعت نمود.

مدير مدرسه علميه شورك ملكي گفت: قبل از انقلاب، طلاب علوم دینی جهت تحصیل به کشورهای همسایه از قبیل افغانستان یا پاکستان مهاجرت می‌کردند. اما در حال حاضر به علت رشد کمی و کیفی حوزه‌ها، دیگر بحمدلله نیاز به سفر به کشورهای دیگر نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.