مدير مدرسه علميه ربانيه تازه ياب خراسان شمالي: بي حرمتي به علماي دين از راهكارهاي دشمن براي ايجاد تفرقه در صفوف مسلمين است

عبدالله آخوند خوش نظر گفت: از تمامی مسلمانان جهان دعوت می نمایم در برابر توطئه دشمنان اسلام و در برابر کفر و الحاد، بصیرت، اتحاد و انسجام داشته باشند و در دام آنها گرفتار نشوند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مدیر مدرسه علميه ربانیه و امام جمعه اهل سنت روستاي تازه یاب از توابع شهرستان مانه وسملقان استان خراسان شمالي در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به لزوم حفظ وحدت و دوري از تفرقه و جدايي، اظهار داشت: اهل سنت و اهل تشیع دو بال اسلام هستند که نبود هرکدام از آنها باعث می شود اسلام نتواند به مقصدش برسد. این اتحاد و انسجامی که بین مردم و مسئولین ایران اسلامی و بین اهل سنت و اهل تشیع و جریانهای مختلف سیاسی وجود دارد می تواند این انقلاب و اسلام رابه سرمنزل مقصود برساند.

وي با محكوم كردن توهين شبكه وهابي كلمه به علماي اهل سنت به ويژه آقای شیخ محمد صدیق فهیمی امام جمعه اهل سنت مسجد جامع سورو بندرعباس، اين اقدام را در جهت ايجاد تفرقه و دوركردن مسلمانان از يكديگر دانست و عنوان داشت: از آل سعود می پرسیم که مگر مسلمانان هنگامی که با برادر دینی خود ملاقات می کنند یکدیگر را در آغوش نمی گیرند و مصافحه نمی کنند؟ مگر غیر از این است که در آغوش گرفتن برادر مسلمان خود باعث ایجاد الفت و محبت مضاعف می شود؟ چگونه است که اربابان وهابی آل سعودتان درملاقاتهای پنهان وآشکار خود با صهیونیست های دشمن اسلام و مسلمین یکدیگر را درآغوش می گیرند و روبوسی می کنند و این عیب نیست!؟ اما در آغوش گرفتن و بوسیدن یک عالم دینی مسلمان توسط یک عالم دینی مسلمان دیگر جرم و عیب است وبه آن توهین می کنید.

آخوند خوش نظر اظهار داشت: من از تمامی مسلمانان جهان دعوت می نمایم که در برابر توطئه های دشمنان اسلام در برابر کفر و الحاد، بصیرت، اتحاد و انسجام داشته باشند و از بهانه جویی دوری کنند. این بهانه جوها که عوامل دشمنند مانند مگس هایی هستند که از پیکر تنومند اسلام فقط بدنبال زخمهای کوچک آن می گردند تا با نشستن بر روی آن بتوانند بر پیکر اسلام خدشه وارد کنند.

امام جمعه اهل سنت روستاي تازه ياب اتحاد و انسجام را یکی از خصوصیات اهل بهشت عنوان كرد و افزود: پیامبرگرامی اسلام(ص) برخی از صحابه را به دلیل داشتن قلبی مهربان و عاری از کینه و کدورت و اختلاف نسبت به دیگر برادران مسلمان خود به بهشت بشارت داده بودند ما هم اگر مثل آن صحابه گرامی (رض)در بین مسلمانان هیچگونه کینه وکدورتی نداشته باشیم انشاءالله به مقصد نهایی خواهیم رسید.

وي اظهار داشت: من به نوبه خود توهین شبکه وهابی کلمه را به جناب شیخ محمد صدیق فهیمی امام جمعه محترم بندر عباس محکوم می نمایم و برای قلب جریحه دار ایشان از خداوند صبر و استقامت آرزو می کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.