مدير مدرسه علميه تعليم القرآن و السنه شورك ملكي: ابتکار امام خمینی(ره) در برگزاری هفته وحدت در اثرات بسیار مثبتي جهان اسلام باقي گذاشت

مولوی سید ابراهیم فاضل حسینی با تاکید بر نقش موثر جمهوری اسلامی در برقراری وحدت اسلامی در جهان اسلام، اظهار داشت: ابتکار حضرت امام خمینی(ره) در برگزاری هفته وحدت بسیار مهم و داراي اثرات فراواني در همگرايي امت  اسلامي داشت.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوی سید ابراهیم فاضل الحسینی مدیر مدرسه علميه تعليم القرآن و السنه شورك ملكي در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، در اهمیت وحدت اسلامی گفت: وحدت دستور اسلام است و پیامبر گرامی اسلام، بهترین اسوه وحدت و اتحاد هستند. چرا که اولین کار ایشان در مدینه، اجرای عقد اخوت بین مهاجرین و انصار و همچنین بین دو قبلیه اوس و خزرج بود.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم برای تمام مذاهب اسلامی اسوه حسنه است و ما باید ایشان را اسوه خود قرار داده و وحدت را از ایشان بیاموزیم.

مولوی فاضل الحسینی در مورد نقش جمهوری اسلامی ایران در برقراری وحدت اسلامی گفت: هفته وحدت به دستور حضرت امام خمینی(ره) گرامی داشته می شود و بعد از انقلاب برای چندمين سال است که کنفرانس وحدت اسلامی به ابتکار جمهوری اسلامی برگزار شده که اثرات بسیار عظیمی در عالم اسلام داشته و دارد.

عالم اهل سنت خراسان بر ضرورت وحدت میان مسلمانان تاکید کرد و گفت: مسلمانان از همه مذاهب باید متحد باشند و دسیسه هیچ کسی را در میان خود راه ندهند.

در کنفرانس وحدت اسلامی که در روز پنجشنبه آغاز شد، مسلمانان از گروه ها و کشورهای مختلف برای حمایت از آرمان فلسطین در سالن اجلاس سران اسلامی در تهران به نشست و گفت وگو پرداختند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.