مدير مدرسه علميه اهل سنت نشتيفان: جشنواره امام رضا(ع) پیوند میان شیعه و سنی را پر رنگ می کند

مدير مدرسه علميه تعليم القرآن و السنه نشتيفان گفت: تعداد جشنواره های این چنینی باید روز به روز گسترده تر شود و جشنواره امام رضا(ع) پیوند میان شیعه و سنی را پررنگ می کند.

به گزارش دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالغفور مسلمان مدير مدرسه علميه تعليم القرآن و السنة نشتيفان شهرستان خواف در مصاحبه با خبرگزاری رضوی گفت: جشنواره امام رضا(ع) که در شب ولادت ایشان برگزار شد بسیار جشنواره خوبی بود و امام رضا(ع) که یکی از نوادگان و اولاد خاتم انبیاء است محور وحدت و اتحاد و همبستگی بین اقشار و مذاهب اسلامی است و از دست اندرکاران برگزاری آن تشکر می کنم.

 مولوي مسلمان افزود: تعداد جشنواره های اینچنینی باید روز به روز گسترده تر شود چرا که سیره ائمه و آشنایی با شخصیت آنان در شهرهای ایران باید فراگیر شود و جشنواره امام رضا(ع) پیوند میان شیعه و سنی را پررنگ می کند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام در پی اختلاف افکنی میان مسلمانان شیعه و سنی هستند، اظهار داشت: برگزاری جشنواره هایی این چنینی به وحدت و اتحاد و همبستگی میان مسلمانان شیعه و سنی کمک می کند همچنین جامعه را با سیره رضوی آشنا می کند.

این عالم اهل سنت خراسان یادآور شد: اهل سنت حنفی خراسان شرعا آیین خاصی برای ولادت ائمه دین ندارند اما اهتمام به ترویج سنت و یاد بزرگان دین را قدر می دانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.