مدير مدرسه علميه اهل سنت احناف خواف: قرآن محور وحدت ميان مسلمين است

مولوي عبدالرحمن مطهري گفت: وحدت واقعي يعني احترام به مقدسات يكديگر و دوستي و مودت با دوستان خدا و دشمني با دشمنان خدا.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالرحمن مطهري مدير مدرسه علميه احناف خواف در جمع نمازگزاران روستاي بزنگان سرخس پس از تلاوت آیات: «وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ» و «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ وَمَنْ يَتَّبِعْ خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ فَإِنَّهُ يَأْمُرُ بِالْفَحْشَاءِ وَالْمُنْكَرِ» اظهار داشت: خدا را شاکریم که ما مسلمان و اهل ایمانیم و مسلمین اگر چهار مورد را رعایت کنند، عزت و سربلندی دنیا و آخرت به سراغ آنها خواهد آمد.

وي افزود: اعتقاد به خداوند یکتا و عقیده صحیح و سالم؛ ما مسلمانان اگر هزاران مرتبه خود را به زحمت بیندازیم و مجاهده کنیم ولی عقیده صحیح به خدا، رسول و معاد نداشته باشیم همه تلاش ما باطل خواهد بود.

ايشان ادامه داد: استقامت در دین؛ اگر اعتقاد درست باشد، اما استقامت در دین نباشد سودمند نخواهد بود. ایمان لحظه‌ای که در ایام خوشی خدا را مدنظر داشته باشیم ولی در هنگام مشکلات به همه چیز پشت کنیم ارزشمند نیست. همانطور که فرعون در لحظه آخر زندگی خود ایمان اورد ولی خداوند فرمود که الان ایمان تو ارزشی ندارد.

مولوي مطهري افزود: تمسک به کتاب الله که شفای همه بیماری‌ها در قرآن کریم است. قرآن مجید کتاب هدایت، نور و شفا است. عزت و سربلندی در چنگ زدن به کتاب الله است.

مدير مدرسه علميه اهل سنت احناف خواف خاطرنشان کردند: مشکلات امروز جهان اسلام و حالات مسلمانان امروزی به دلیل دوری از قرآن کریم است، که آن عزت و شکوهی که مسلمین صدر اسلام داشته‌اند از دست رفته و به جای محبت با یکدیگر، همه نسبت به هم دشمنی می‌ورزند و یکدیگر را قبول ندارند. لذا باید تمسک به قرآن را بر خود التزام کنیم و از ابتدای طفولیت به فرزندان خود قرآن را تعلیم دهیم.

ايشان با بيان اينكه وحدت و برادری؛ عزت و سربلندی در گرو وحدت است، اظهار داشت: باید ما مسلمانان یکدیگر را درک کرده و حقوق خویش را مورد توجه قرار دهیم. منظور از وحدت این نیست که شیعه سنی شود یا بالعکس، بلکه باید احترام خود و مقدسات یکدیگر را حفظ کنیم و مانند اصحاب نبی اکرم(ص) “أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ” باشیم. چنانچه ارتباط حضرت علی(رض) با خلفای ثلاثه را می‌بینیم که در مدت ۲۵ سال خلافت حضرات ابوبکر، عمر و عثمان (رضی الله عهنم) مشاور و یاور آنها بودند.

مدیر مدرسه علمیه احناف خواف تصریح کردند: باید سعی شود که وحدت را با حفظ مذهب عملی کرد و هر کس حقوق دیگران را رعایت کند. در همه امور اگر معنای واقعی عدالت و وحدت رعایت شود اختلافی به وجود نخواهد آمد و لازمه‌اش این است که انسان از تعصبات خشک دوری کند، زیرا تمام مشکلاتی که رُخ می‌دهد از تعصبات خشک است. لذا لازم است که آیات و احادیث رسول اکرم(ص) را سرمشق زندگی خود قرار داده تا جامعه آرام و بدون تنشی داشته باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.