مدير مدرسه علميه احناف خواف: وحدت و تعامل مسلمانان با يكديگر بر اساس سيرت رسول الله(ص) و ائمه اطهار(ع) است

مولوي حبيب الرحمن مطهري گفت: ما مسلمانان باید نسبت به یکدیگر اخوت و برادری داشته باشیم و ضرورت زمان نیز، وحدت و احترام به مقدسات را اقتضا می‌کند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت خراسان، مولوي حبيب الرحمن مطهري در سخناني در جمع نمازگزاران مسجد جامع اين شهر با تأکید بر لزوم حفظ فرهنگ اصیل دینی خاطرنشان کرد: بر ما لازم است تا فرهنگ دینی و اسلامی خود را حفظ کنیم. عده‌ای می‌گویند با مانتو و بی‌حجابی در شهر بگردیم تا وضع شهر را عوض کنیم، در حالیکه نباید این طور باشیم؛ بلکه باید فرهنگ دینی و اسلامی ما، مانند حجاب و چادر حفظ شود و این موارد تاکید شریعت و اسلام و قرآن است.

ایشان افزود: متأسفانه در بعضی از مؤسسات تحصیلی، اختلاط دختر و پسر در یک محل است که این خلاف شئونات اسلامی است. تا دیر نشده باید مراقب فرزندان خود باشیم تا آن ادب و احترامی که نسبت به والدین خود دارند حفظ شود و از بین نرود.

مدير مدرسه علميه احناف خواف با تأکید بر اهمیت وحدت و همدلی در ميان مسلمانان تصریح کرد: ما مسلمانان باید نسبت به یکدیگر اخوت و برادری داشته باشیم و ضرورت زمان نیز، وحدت و احترام به مقدسات را اقتضا می‌کند.اما برخي با بي حرمتي به مقدسات زمينه نفوذ دشمنان در ميان مسلمين را ايجاد مي كنند. همانگونه كه امام جمعه اردبیل گفته بودند  تعامل ما با اهل سنت بر مبنای سیرت رسول الله(ص) و ائمه اطهار است. ما بر مبنای سیرت رسول الله(ص) و سیره ائمه اطهار باید این احترام را داشته باشیم. همچنین اخیراً آیت‌الله علم‌الهدی بي حرمتي به مقدسات اهل سنت را محکوم کردند که هم از ایشان و همچنین مسئولین و همه کسانی‌که نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند جای تقدیر و تشکر دارد. در هر حال، احترام به مقدسات لازم و ضروری است که مقام معظم رهبری نیز توهین به مقدسات اهل سنت را حرام اعلام کردند و آن را خلاف وحدت اسلامی برشمردند.

مولوي مطهری در زمینه نعمت امنیت یادآور شد: قدر امنیت خود را بدانید امنیتی که خدای متعال به ما عنایت کرده است مرهون زحمات نیروهای انتظامی و امنیتی است و برایشان دعا کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.