مدير مدرسه علميه احناف خواف در مراسم بزرگداشت مرحوم غلام احمد علي بايي: عزت، امنیت و آرامش در گرو وحدت و اخوت اسلامی است.

مولوي حبيب الرحمن مطهري گفت: وضعيت امروز سرزمين هاي اشغالي و بعضي ديگر از كشورهاي اسلامي بخاطر تشتتي است كه در ميان امت اسلامي وجود دارد و دشمن نيز از آن سوء استفاده مي كند.به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي حبيب الرحمن مطهري مدير مدرسه علميه احناف خواف در مراسم بزرگداشت مرحوم غلام احمد علي بايي با اشاره به حديثي از حضرت علي(ع) در رابطه با شان و منزلت علما اظهار داشت: حضرت علي(ع) مي فرمايند، علما باقی هستند تا وقتی‌که زمانه باقیست. درست است اجساد آنها از میان رفته اما آثار آنها موجود است.
وي افزود: علت اینکه عنايت و توجه خداوند نسبت به علما بیش از دیگران است بدین جهت است که عده‌ای دنبال سرمایه و عده‌ای دنبال پست و مقام هستند، اما علما دنبال هدایت مردم و سوق‌دادن آنها به طرف الله هستند.
ایشان با تاكيد بر اهمیت حفظ وحدت در ميان مسلمين، علت اوضاع كنوني جهان اسلام را تشتت و عدم وجود اتفاق نظر ميان برخي از جوامع اسلامي دانست و تصريح كرد: آنچه وظیفه ماست این است که همانطور كه جناب مولوي علی‌بایی(رح) منادی وحدت بودند، علما و مردم عزیز نیز ادامه دهنده اين راه باشند و از اختلاف و تفرقه پرهیز کنند.
ایشان ادامه داد: اگر قدس شریف را می‌بینیم که به این وضعیت افتاده است بدین جهت است که امت اسلامی در اختلاف و تشتت بسر می‌برند و این باعث شده ترامپ خبیث حکمی را صادر کند و پایتخت اسرائیل را به قدس شریف انتقال دهد.
مدیر حوزه علمیه احناف خواف تاکید کرد: عزت، امنیت و آرامش در گرو وحدت و اخوت اسلامی است. باید شکر این امنیت و وحدت را به جا آوریم و بیش از پیش به دنبال وحدت عملی باشیم و همدیگر را درک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.