مدير مدرسه علميه احمديه و امام جمعه اهل سنت تربت جام: ‌امام رضا (ع) مظهر رأفت بین مذاهب است.

مولوي شرف‌الدين جامي الاحمدي گفت: شيخ احمد جام و بسياري از عرفاي بزرگ اسلامي از مريدان و علاقه مندان به اهل بيت و به ويژه علي بن موسي الرضا(ع) بودند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي شرف الدين جامي الاحمدي مدير مدرسه علميه احمديه و امام جمعه اهل سنت تربت جام در گفتگو با خبرنگار اين دفتر، با بیان این که محبت امام رضا(ع) نقطه اتصال اهل تشيع و تسنن در ايران است اظهار داشت: وحدت و مسالمت آمیز زندگی کردن از ثمرات دین مبین اسلام است که مسلمانان باید در کمال تعامل، اتفاق و اتحاد زندگی کنند تا در سایه حاکمیت امنیت، نوامیس و کیان نظام و اسلام حفظ شود و اهل بيت پيامبر(ص) عامل مهمي در رسيدن به اين وحدت مي باشند.

وی افزود: بر ماست که برای حفظ وحدت و یکپارچگی، اصول و مشترکات بین خود را رعایت کنیم و مسائل تفرقه انگیز را بین عوام مردم مطرح نکنیم.

مولوی جامی الاحمدی بیان کرد: هر یک از ائمه اطهار (ع) در علم، عرفان، ادب و اسلامیت الگوی اهل سنت هستند، چهار فرقه اهل سنت به این عرفا به ویژه امام حسین (ع)، امیرمؤمنان و امام رضا (ع) ختم می‌شود.

ايشان ابراز کرد: اکنون که کفار با تمام مخالفان برای رسیدن به منافعشان در تقابل با اسلام متحد شده‌اند و یک صدا با روش‌های گوناگون به مقابله با اسلام برخاسته‌اند، مسلمانان می توانند با وجود عوامل بسیار وحدت آفرین با یکدیگر متحد شوند و با چنگ زدن به حبل الله و عبرت از گذشتگان در ترویج کارهای نیک کوشا باشند.

مولوی جامی الاحمدی تأکید کرد: باید با چنگ زدن به قرآن کریم و عترت، تفکری عملی و شعاری در تهاجم با کفار ایجاد کرد که یکی از عوامل وحدت زا در جامعه اسلامی الگوگیری از سیره ائمه است که در ایران چه کسی بهتر از امام رضا (ع) می تواند عامل این وحدت باشد.

ايشان اضافه كرد: امام رئوفی که هم فرزند پیامبر(ص) و هم عالم آل محمد (ص) است، را می توان الگوی وحدت جامعه قرار داد، امامی که پیروی از ایشان چه مسلمان و چه غیر مسلمان را به نقطه انسانیت می رساند.

مدير مدرسه علميه احمديه تربت جام با بیان این كه زندگی پر افتخار حضرت رضا(ع) در خصوص وحدت آفرینی، دارای محورهای متعددی است که می تواند برای جوامع اسلامی الگو قرار گیرد، عنوان کرد: سعه‌ي صدر و قدرت تحمل اندیشه‌های گوناگون، ادبیات وحدت آفرین و رفتار سخاوتمندانه ایشان، تواضع و فروتنی در برخورد با آرا مخالف نمونه اي از مكارم اخلاق اين امام بزرگوار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.