مدير كل تبليغات اسلامي خراسان شمالي: بيش از ۵۰۰ برنامه فرهنگي در ايام دهه فجر در استان صورت مي پذيرد/دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران شاخص اهل سنت از مهمترين برنامه هاي اين ايام است.

حجت الاسلام والمسلمين خادمي گفت: در ايام الله دهه فجر امسال برنامه هاي متعددي در جهت ايجاد روحيه همدلي و وفاق ميان اهل تشيع و تسنن استان از جمله  نشست بصیرتی طلاب و اساتید شیعه و سنی در راز و جرگلان و محافل انس با قرآن برگزار مي گردد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام و المسلمین خادمی در نشست خبری با اصحاب رسانه در ارتباط با برنامه های فرهنگی دهه فجر اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی اظهار داشت: بیش از ۵۵۲ برنامه فرهنگی در دهه فجر امسال در استان اجرا می شود.

وی افزود: برگزاری کارگاه آموزشی مبلغات و بانوان فرهیخته، نشست آموزشی اساتید گفتمان دینی، همایش تخصصی حافظان قرآن، تجلیل از فعالان فرهنگی، گردهمایی آموزشی و توجیهی مداحان و هیئات مذهبی با عنوان خطر جریان‌های تکفیری و برگزاری محافل انس با قران کریم در استان از برنامه‌های شاخص فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی از برگزاری نشست‌های گفتمانی با حضور مبلغان خارجی(جامعه المصطفی) ویژه حوزه‌های علمیه دانشگاه‌ها در ایام الله دهه فجر خبر داد و گفت: هشت گفتمان دینی و بصیرتی با حضور مبلغان خارجی در دانشگاه ها و حوزه های علمیه خراسان شمالی در ایام الله دهه فجر برگزار می شود.همچنین نشست بصیرتی طلاب و اساتید شیعه و سنی در راز و جرگلان از مهمترین برنامه‌های فرهنگی این ایام است.

حجت الاسلام والمسلمين خادمی با بیان اینکه در ایام دهه فجر مبلغان به مناطق روستایی و حواشی شهر جهت تبیین دستاوردهای انقلاب اعزام می‌شوند خاطرنشان کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در حواشی شهر در این ایام بیش از ۲۰۰ عالم روحانی مستقر در خدمت اهالی روستا هستند و خدمات فرهنگی و طبیعی این مبانی انقلاب اسلامی را ارائه می دهند.

وی در پایان اضافه کرد: دو باب خانه قرآن روستایی در روستای گریوان و میان زور در ایام دهه فجر افتتاح می شود.

ايشان دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران شاخص اهل سنت را از ديگر برنامه هاي دهه فجر امسال دانست و اظهار داشت:  برگزاری کرسی تلاوت قرآن ویژه استعدادهای قرآنی و خانواده آن‌ها از دیگر برنامه‌های فرهنگی دهه فجر در خراسان شمالی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.