مدير حوزه علميه هدايتي كلاته ابريشم راز و جرگلان: مقام و جايگاه معلم و استاد، به گونه است كه انسان را به قدرشناسي و تجليل وادار مي كند.

خالمحمد آخوند سرفراز گفت: اگر زندگي معلم و استاد در راه اعتلاي علم و دين باشد مرگ او نيز همچون تولد است و هر زمان كه افرادي از شاگردان او به درجه اي از معلومات برسند، باعث غفران روح او مي گردد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، خالمحمد آخوند سرفراز مدير حوزه علميه هدايتي كلاته ابريشم راز و جرگلان در همايش تجليل از مقام معلم و نشست پايان سال تحصيلي مدارس علوم ديني اهل سنت خراسان شمالي كه روز سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ماه سال جاري در مسجد انقلاب روستاي بك پولاد برگزار شد، با اشاره به اينكه مقام بالاي معلم شايسته تجليل و نكوداشت است،‌ اظهار داشت: مسيري كه معلمان و اساتيد در آن قدم گذاشته اند مسير مباركي است چرا كه اين مسير باعث پرورش انسان هايي است كه مي توانند در آينده جامعه منشا اثر باشند.

ايشان افزود: اگر زندگي معلم و استاد در راه اعتلاي علم و دين باشد مرگ او نيز همچون تولد است و هر زمان كه افرادي از شاگردان او به درجه اي از معلومات برسند، باعث غفران روح او مي گردد.

مدير مدرسه علميه هدايتي كلاته ابريشم علم و عمل شهيد مطهري را باعث ماندگاري نام ايشان دانست و اضافه كرد: امروز كمتر كسي است كه با نام و آثار شهيد مطهري آشنا نباشد چرا كه ايشان علم و عمل را همراه كردند و در راه اعتلاي دين گام برداشتند.   

آخوند سرفراز در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به سوره الرحمن خاطر نشان كرد: خداوند در اين سوره مي فرمايد، الله قرآن را تعلیم داد و انسان را خلق کرد و بحث تعلیم و تعلم را پيش از خلقت انسان مطرح كرد و اگر دانش و علم نبود، انسان هم ارزشی پیدا نمی کرد.

وي افزود: اگر در بین مخلوقات انسان ارزشی پیدا کرده و خداوند متعال شرف انسان را بر ملائکه بیان می کند، به خاطر علمي است كه به او عطا شده است. خداوند اسماء تمام عالم را بر حضرت آدم تعلیم داد و بر ملائکه گفت که آیا شما هم این را می دانید و ملائکه اقرار کردند که دانش انسان از آنها بیشتر است.

ايشان در پايان با تشكر از مسوولين دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان تشكر كرد، و ابراز داشت: حضور مسوولين دفتر امور اهل سنت خراسان شمالي در اين منطقه باعث شد كه راحتتر بتوانيم در اين مراسم شركت كنيم و از اين بابت قدردان هستيم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.