مدير حوزه علميه اهل سنت هدايتي روستاي كلاته ابريشم: ۱۳ آبان روز یادآوری مقاومت برای دست آوردهای کشور است

خالمحمد آخوند سرفراز گفت: کشور ما با قطع  رابطه با آمریکا بعد از تسخیر لانه جاسوسی و مبارزات گذشته در زمينه هاي نظامی، سیاسی، اقتصادی و امنیت در جایگاه خوبی ایستاده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، خالمحمد آخوند سرفراز مدير حوزه علميه هدايتي روستاي كلاته ابريشم و از علماي منطقه جرگلان خراسان شمالي در گفتگو با خبرنگار ما با بيان اين كه ۱۳ آبان روز یادآوری مقاومت و مبارزات ملت ايران براي دستيابي به عزت و استقلال است اظهار داشت: ۱۳ آبان روزی است که ما برخود یادآوری می کنیم که برای آنچه که با مبارزه به دست آمده است، حال باید مقاومت کنیم.

وی گفت: مقاومت به معنای این است وقتی مبارزه به نتیجه رسید با حفظ و حراست از آن تلاش کنیم تا نتیجه اقداماتی که در طول عمر انقلاب انجام شده از بین نرود.

ايشان ادامه داد: در مقابل استکبار، ما مرحله مبارزه را رد کردیم و حال در مرحله مقاومت هستیم یعنی آنچه را که به دست آمده باید با مقاومت مان حفظ کنیم.

آخوند سرفراز در خصوص این که آیا ارتباط با آمریکا می تواند مشکلات و عقب ماندگی های کشور را حل کند، گفت: ارتباط با آمریکا نه تنها عقب ماندگی و مشکلات کشور را حل نخواهد کرد بلکه امکان دارد بدتر نیز شود وتنها راه جبران عقب ماندگی و مشکلات کشور اتکا به نیروی داخلی است.

وی اضافه کرد: آمریکا در موقعیتی نیست که بخواهد مشکلات دیگر کشورها را حل کند، آمریکا با اهداف خاص به کشورهای دیگر نزدیک می شود و چون یک سوم اقتصاد جهان را داراست با فشارهای اقتصادی به دنبال  تحمیل تفکرات و باورهای خود است.

این عالم اهل سنت منطقه جرگلان، داشتن استقلال، اقتدار، ابهت و جایگاه  مناسب در دنیا را در مرحله اول مبارزه با آمریکا دانست و در خصوص کشورهایی که با اتکا به آمریکا به جایی رسیده باشند نیز اظهار کرد: کشورهای مانند افغانستان زمانی که به سمت آمریکا روی آوردند با گروهک هایی مانند القاعده و طالبان که زاییده تفکرات اسلام آمریکایی بودند، مواجه شدند که نه به امنیت رسیدند و نه  اوضاع اقتصادی آن ها پیشرفت کرد و بلکه بدترشد.

وی خاطرنشان کرد: این وضعیت بر سر کشوری های دیگری از جمله مصر و عراق نیز آمد.

وی گفت: کشور ما از نمونه کشورهایی است كه با قطع  رابطه با آمریکا بعد از تسخیر لانه جاسوسی و مبارزات گذشته در  زمينه هاي نظامی، سیاسی، اقتصادی و امنیت در جایگاه خوبی ایستاده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.