مدير حوزه علميه الصديق و امام جمعه اهل سنت بيرجند: يازده هزار شهيد اهل سنت در جنگ تحميلي گواه اتحاد و همبستگي ملت ايران در عرصه دفاع از ميهن اسلامي است

مولوي غلام حيدر فاروقي گفت: رزمندگان اسلام با خونشان افتخاراتی برای اسلام و جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ثبت نمودند و ثابت کردند که به هیچ متجاوزی اجازه نخواهند داد که یک وجب از میهن اسلامی را اشغال کنند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام حيدر فاروقي،‌ مدير حوزه علميه الصديق و امام جمعه اهل سنت بيرجند، در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به بي نظير بودن دفاع مقدس ملت ايران در برابر دشمن بعثي در طول هشت سال، اظهار داشت: در اين نبرد نابرابر تمام قدرتهاي استعماري پشت سر صدام قرار گرفتند و تا آخرين لحظه از او حمايت كردند.  

وي هفته دفاع مقدس را یادآور دلاوری ها و مجاهدت هاي رزمندگان دلیر و شجاع سرزمین اسلامی ایران دانست و عنوان داشت: رزمندگان اسلام با خونشان افتخاراتی برای اسلام و جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ثبت نمودند و ثابت کردند که به هیچ متجاوزی اجازه نخواهند داد که یک وجب از میهن اسلامی را اشغال کنند.

امام جمعه محترم اهل سنت بیرجند خاطرنشان کرد: علت تهاجم عراق به ایران توطئه و نقشه استکبار جهانی بود که قصد داشتند در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، نظام را سرنگون کنند و رژیم دلخواه خودشان را سر کار آورند.

مدیر حوزه علمیه الصدیق بیرجند با اشاره به وعده صدام به فتح سه روزه تهران، آن را ناشي از عدم شناخت ملت ايران دانست و اظهار داشت: علت اول وعده صدام بخاطر این بود که به سلاح ها و ارتش خودش مغرور شده بود و فکر می کرد که در ابتدای انقلاب که منافقینی در همه جا نفوذ داشتند و وعده همکاری با صدام را داده بودند می تواند سه روزه تهران را تسخیر کند.

وی علت دوم اين خيال خام را حمایت آمریکا و همپيمانان او از صدا دانست و افزود: مهمترين علت عدم موفقیت صدام در برآورده شدن آرزوهایش مقاومت دلاورمردان سپاه، بسیج و ارتش بود که صدام را ناکام گذاشت و آرزوهایش را به خاک برد.

مولوي فاروقي ابراز داشت: از دلايل مهم پيروي ملت ايران در جنگ هشت ساله ایمان، شجاعت و عشق به وطن و رهبری بود که توانستند طبق دستور امام در همه جبهه ها مقاومت کنند و پیروزشوند.

امام جمعه اهل سنت بيرجند حضور ملت ايران در عرصه دفاع از ميهن را وصف ناشدني دانست و اظهار داشت: شيعه و سني در كنار يكديگر و با وحدت كلمه در مقابل رژيم بعثي عراق ايستادند و ثابت كردند كه هيچ مساله اي نمي تواند اتحاد آنها را از بين ببرد.

ايشان با بيان اينكه ۱۱ هزار شهيد اهل سنت در جنگ هشت ساله گواه اتحاد ناگسستني ملت ايران است خاطر نشان كرد: اهل سنت در تمام جبهه ها کنار برادران خودشان از میهن عزیزشان دفاع کردند و در همه صحنه های انقلاب ثابت کرده اند که در خط مقدم قرار دارند و به نظام جمهوری اسلامی و رهبری وفادار هستند.

عالم اهل سنت خراسان جنوبي در پايان يادآور شد: وظیفه ملت ایران و علما این است که از دستاوردهای انقلاب و خون شهدا پاسداری کنند و نگذارند که بیگانگان به نظام طمع داشته باشند، باید بیدار باشند و جلوی نقشه های پلید دشمنان را بگیرند تا آسیبی به نظام نرسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.