مدرس و پژوهشگر حوزه علميه خراسان: در طول اين چهل سال موانع بيشماري بر سر رسيدن به اهداف و آرمان هاي انقلاب وجود داشته است.

حجت الاسلام والمسلمين راجي گفت: سعي شده است تا در تحقيقي جامع و با حضور گروهي از نخبگان به بررسي نقاط قوت و كاستي هاي موجود در طول چهل سال بعد از انقلاب بر اساس آمار بين المللي بپردازيم.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين راجي در كارگاه آموزشي تربيت مبلغ تقريبي و انقلابي ويژه علماي اهل سنت خراسان كه روز دوشنبه ۹۷/۱۱/۱ در مشهد مقدس برگزار شد، با بيان اينكه از حدود اسفند ماه ۹۶ تيمي ۷۰ نفره متشكل از نخبگان حوزه و دانشگاه جمع شده اند اظهار داشت: در اين گروه علمي سعي بر اين شده است تا وضعيت ايران امروز در مقايسه با زمان پهلوي بررسي شود.

وي افزود: از ديگر دلايل تشكيل اين گروه اين بود كه رشد ايران در طول اين چهل سال در مقايسه با رشد دنيا بررسي شود و همچنين وضعيت بررسي شود كه دشمنان در طول اين چهل سال به چه پيشرفت هايي  نايل شده اند.

ايشان با بيان اينكه در طول اين مدت ۱۷ هزار نفر ساعت وقت صرف شده است ابراز داشت: از مهمتين موضوعاتي كه در اين كارگروه مورد بحث قرار گرفت اين بود كه با بررسي كاملا دور از جانبداري و تعصب گرايي و با استفاده از آمار بين المللي و نه آمار داخلي به اين مساله برسيم كه چرا در برخي موارد نتوانسته ايم به اهداف خود در برخي زمينه ها برسيم.

حجت الاسلام و المسلمين راجي گفت: در محضر رهبر كبير انقلاب موضوعات مورد پژوهش ارائه شد و ايشان تاكيد بر نشر آن نمودند كه اميدواريم در ايام دهه فجر بتوانيم به اين مهم نائل آييم.

وي با اشاره به اينكه  در بخشي از اين كتاب سيصد صفحه اي به علل شكل گيري انقلاب پرداخته ايم ابراز داشت: در ابتداي اين كتاب پيرامون آرمان هاي انقلاب شامل اقامه حاكميت اسلام، گسترش آزاديهاي عمومي، استقلال خواهي و نفي سلطه بيگانگان، تحقق عدالت، پيشرفت هاي مادي و زمينه سازي براي رشد انسان ها و حذف فساد بحث شده است.

وي افزود: در بخش علل ناكامي ها، از موانع طبيعي، شامل زمان بر بودن دست يابي به اهداف بلند و…  موانع بيروني شامل، ايجاد تفرقه عمومي و ايجاد گروههاي تروريستي، حمله نظامي ناجوانمردانه، نفوذ براي تغيير در محاسبات مسوولان، تحريم ناجوانمردانه و تهاجم فرهنگي و همچنين موانع دروني شامل، ضعفهاي فكري در زمينه اداره كشور، عدم اهتمام برخي از مسوولين به آرمان ها و عادت هاي غلط اجتماعي باقي مانده از زمان پهلوي مي توان نام برد.

گفتني است، علاقه مندان به كسب اطلاعات بيشتر از تحقيقات مذكور مي توانند به سايت نشر آثار حجت الاسلام و المسلمين راجي به آدرس http://soada.ir/ مراجعه نمايند.  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.