مدرس مدرسه علمیه حامديه روستاي کلاته بهار خراسان شمالي: وحدت شیعه و سنی باعث ازبین رفتن داعش از سوریه و عراق شد.

عالم اهل سنت استان خراسان شمالی تاکید کرد: ما از طریق رسانه های مجازی نظاره گر بودیم که گروه های تروریستی نظیر داعش توسط مردمان و ارتش های نیرومند سوریه و عراق به هلاکت رسیدند و از بین رفتند که این ها حاصل اتحاد و وحدت شیعه و سنی مردمان عراق و سوریه است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، دولت گلدي آخوند نجاهی، مدرس مدرسه علمیه حامديه روستاي کلاته بهار از توابع شهرستان رازو جرگلان خراسان شمالي اظهار داشت: با توجه به اینکه پدیده شوم داعش و تکفیر توسط کشورهای غربی و اسراییل و دیگر همدستانشان به وجود آمدند و با تلاش های مجاهدانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به هلاکت رسیدند، به خاطر وحدت بیش از پیش علمای تشیع و اهل سنت است و ما همچنان باید زنجیره وحدت را مستحکم بنماییم تا اجازه ندهیم دیگر چنین گروه های تروریستی در بین مسلمانان جهان ایجاد ناامنی کنند و به اسلام و مسلمین توهین کنند.

آخوند نجاهی تصریح کرد: با توجه به اینکه استکبار جهانی جنگ‌های فراوانی را در منطقه علیه مسلمانان در عراق، سوریه و یمن و… راه‌ اندازی کرده‌اند، سران کشورهای اسلامی باید بیش ازپیش با یکدیگر اتحاد و وحدت داشته و مانع جنگ و خونریزی و نیز کشته و آواره شدن شیعه و سنی در کشورهای مسلمان شوند.

وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام باید اختلافات جزئی بین خود را کنار بگذارند، بیان کرد: در این رابطه استکبار جهانی، دشمن شیعه و سنی بوده و دشمن فرقه خاصی نیست چون آنها با دین مبین اسلام و قرآن کریم مخالف هستند بنابراین مسلمانان باید با یکدیگر یکدل بوده تا بتوانند به حرکت و زندگی خود ادامه دهند.

مدرس حوزه علمیه کلاته بهار، با برشمردن ماموریت علمای اسلام اعم از شیعه و سنی در عملیاتی‌سازی وحدت و مقابله با تفرقه تصریح کرد: بی‌شک وظیفه آنان، اقتدا به سنت پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) است چون حضرت محمد(ص) پس از ورود به مدینه نخستین اقدامی که انجام داد ایجاد وحدت و یکدلی میان اقوام و مذاهب بود.

آخوند نجاهی افزود: بنابراین بزرگترین وظیفه علمای اسلام در شرایط کنونی که مسلمانان زیر بار شکنجه و ظلم استکبار جهانی هستند، آگاه‌سازی شیعه و سنی بر لزوم وحدت و جلوگیری از تفرقه است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.