مدرس حوزه علميه الصديق بيرجند: جنگ امروز ما سخت تر از جنگ هاي پيشين است

مولوي حسنعلي حسني گفت: امروز دشمن با استفاده از حربه هاي مختلف به دنبال ضربه زدن به كشور ماست و در اين راه از هيچ ترفندي از جمله مسائل اقتصادي فروگذار نمي كند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي حسنعلي حسني مدرس حوزه علميه الصديق بيرجند، در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به  رشادت هاي رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور این است که رزمندگان ما مردانه در مقابل تهاجم دشمن ایستادند و نگذاشتند به سرزمین ایران تجاوز شود و با خون و جانشان به دشمن نشان دادند که از میهن خود پاسداری می کنیم.

مولوی حسنی خاطرنشان کرد: عراق اختلاف بر سر قرارداد مرزي با ايران را بهانه كرد و با پشتيباني كشورهاي مستكبر به كشور ما حمله كرد تا نهال نوپای انقلاب را در همان روزهای ابتدایی از ریشه برکند و ایران را اشغال کند كه البته در اين كار ناموفق بود.

وي افزود: در همان روزهاي ابتدايي جنگ به دستور رهبر فقید انقلاب سپاه بیست میلیونی و بسیج مردمی تشکیل شد و کاملا برنامه ریزی های صدام را بر هم زد چرا كه فكر مي كرد با توجه به فروپاشي ارتش ايران مي تواند به راحتي ايران را اشغال كند اما اين بسيج مردمي جلوي زياده خواهي هاي دشمن را گرفت.

مدرس حوزه علميه الصديق ضمن برشمردن دلايل موفقيت ملت ايران در اين جنگ اظهار داشت: اولين دليل پيروزي ملت ايران وجود رهبري مقتدر و با صلابت به عنوان چراغ راه ملت بود كه توانست همه گروهها را در كنار يكديگر جمع كند.

وي ادامه داد: دومين عاملي كه باعث پيروزي ملت ايران شد، وجود عالمان دینی بود که همیشه در بحبوحه تمام حوادث تكيه گاه ملت بوده اند.

ايشان سومين عامل پيروزي ملت ايران را بسیج همگانی ملت و دولت در کنار يكديگر و آمادگي جوانان براي رويارويي با مخاطرات عنوان كرد و افزود: دعاي ملت ايران و پدران و مادران براي فرزندانشان از ديگر عللي است كه توانست روحيه جوانان انقلابي ما را در حدي نگه دارد كه آمادگي براي رويارويي با همه مسائل را داشته باشند.

مولوي حسني نقش اهل سنت و علمای اهل سنت در هشت سال دفاع مقدس را اساسي و پررنگ ارزيابي كرد و اظهار داشت: علمای اهل سنت مردم را به جهاد و دفاع تشویق می کردند خصوصا علمای اهل سنت منطقه غرب کشور که مستقیما زیر فشار جنگ بودند.

عالم اهل سنت بيرجند اظهار داشت: وظیفه ملت ایران و علما در حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بسيار سنگين است، امروزه مانند دهه شصت درگیر جنگ هستیم، البته جنگ ناجوانمردانه تر از جنگ آن زمان، جنگ این دوره، جنگ اقتصادی است. علما باید مردم را هم چون گذشته در دفاع از انقلاب و میهن، در سنگر دفاع از تمامیت ارضی و آبرو و شرف ملت ایران تشویق کنند و به مثابه تحریم های ظالمانه طاغوتهای زمان در طول تاریخ این تحریم ها با شکست روبه رو شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.