مدرس حوزه علميه الصديق بيرجند: اتحاد ملت ايران در طول دفاع مقدس، راه را بر زياده خواهي هاي استكبار و عامل وابسته او يعني صدام بست

مولوي منير احمد رباني نژاد گفت: همان گونه كه در صدر اسلام مساجد، پايگاه اجتماع رزمندگان، محل مشورت و مداواي مجروحين جنگي و تهيه اسباب و تجهيزات نبرد بوده است، در طول دوران دفاع مقدس هم چنين كاركردي را داشته است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي منير احمد رباني نژاد مدرس حوزه علميه الصديق بيرجند، در گفتگو با خبرنگار ما با گراميداشت ياد وخاطره شهداي هشت سال جنگ تحميلي و رزمندگان اسلام اظهار داشت: با توجه به مطالعه تاریخ صدر اسلام و بازدیدی که بنده از مناطق عملیاتی جنوب مانند طلاییه، هویزه، شلمچه، خرمشهر و… داشتم، تشابهات زیادی بین هشت سال دفاع مقدس و تاریخ صدر اسلام مشاهده می شود.

وی افزود: شجاعت و دلیرمردی صحابه و از خود گذشتگی، ایثار و شهادت جنگی آنها نیز در بین رزمندگان و مجاهدین کشور مشاهده می شود.

ایشان ادامه داد: ابتدای جنگ تحمیلی انسان را به یاد جنگ بدر و احد می اندازد که با ادوات جنگی کم پیروزی نصیب مسلمانان در اسلام بود.

مولوی ربانی نژاد خاطرنشان کرد: کشورهای حامی جنگ تحمیلی اعم از آمریکا، شوروی سابق، اروپا و دیگر کشورهای هم پیمان با عراق  انسان را به یاد جنگ خندق(احزاب) می اندازد که تمام مشرکین جزیره العرب و کفار و یهود و منافقین بر علیه اسلام جمع شده بودند که اسلام را ریشه کن کنند ولی پیروزی در آخر نصیب مسلمانان شد.

وی افزود: در ۸ سال دفاع مقدس دشمن آمده بود که ایران را اشغال کند ولی به حول و قوه ی الهی این نقشه هم نقش بر آب شد.

مولوی ربانی نژاد فريب خوردگي صدام را عامل اصلي تهاجم اين كشور به ايران دانست و خاطرنشان کرد: صدام با اطلاعات غلطي كه آمريكا و عمال او در اختيارش قرار دادند و نگاه ناسيوناليستي افراطي و برتري جويي كه خود او داشت به جنگ با ايران آمد و در همان روزهاي نخست جنگ پي به اشتباه تاريخي خود برد.

مدرس حوزه علمیه الصدیق بيرجند دليل اصلي عدم موفقيت صدام در رسيدن به اهدافش را ايستادگي و ايثار ملت ايران به ويژه مردم غيور خوزستان دانست و افزود: رهبري پيامبر گونه امام راحل در كنار اتحاد و همدلي ملت اعم از شيعه و سني و فرمانبرداري مردم از علما و نقش اساسي و حياتي مساجد به عنوان پايگاه اجتماعي ملت، از عوامل مهم پيروزي مردم ايران در اين جنگ نابرابر بود.

مولوي رباني نژاد با تاكيد بر نقش مساجد در جنگ هاي صدر اسلام اظهار داشت: همان گونه كه در صدر اسلام مساجد، پايگاه اجتماع رزمندگان، محل مشورت و مداواي مجروحين جنگي و تهيه اسباب و تجهيزات نبرد بوده است، در طول دوران دفاع مقدس هم چنين كاركردي را داشته است.

عالم اهل سنت خراسان جنوبی یاد آور شد: اهل سنت در اين جنگ دوشادوش برادران شيعه خود در مقابل تهاجم همه جانبه دشمن ايستادند و لحظه اي عقب نشيني نكردند و گوش به فرمان فرماندهان خود، از آب و خاك و ناموس ميهن دفاع كردند.

ايشان با تاكيد بر نقش علما و روحانيون در تبيين رشادت هاي رزمندگان اسلام، در طول هشت سال دفاع مقدس خاطر نشان كرد: امروز شايد بسياري از جواناني كه از سن و سال كمتري برخوردار هستند، كمتر از حال و هواي آن روزهاي جنگ و جبهه اطلاع داشته باشند، لذا اموري مانند اردوهاي راهيان نور غرب و جنوب و دعوت از رزمندگان و ايثارگران در مجامع و در راديو و تلوزيون راهكار مناسبي جهت آشنايي آنها با فضاي آن روزها باشد.   

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.