مدرس حوزه علميه احمديه تربت جام: ارادت اهل سنت به اهل بيت پيامبر(ص) ريشه در اعتقادات ديني آنها دارد

مولوی سید معصوم عبدالهی گفت: کسی که دوستدار مصطفی(ص) است یقینا نسبت به اولاد او نيز عشق و محبت دارد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد معصوم عبداللهي مدرس حوزه علمیه احمدیه تربت جام در گفتگو با راديو زيارت خراسان رضوي كه به صورت تلفني انجام شد، در خصوص نگاه اهل سنت به اهل بیت(ع) گفت: کسی که دوستدار مصطفی(ص) است یقینا نسبت به اولاد او نيز عشق و محبت دارد.

وي افزود: اهل سنت در ۵ وقت نماز بر رسول الله و اهل بیت پیامبر(ص) درود می فرستند و اهل بیت رسول الله را نور چشم و تاج سر خود می دانند. از زمان خلفای راشدین همه بزرگان اهل سنت با دید احترام به اهل بیت پیامبر(ص) نگاه می کنند؛ حتی در روایات داریم خلیفه اول حضرت حسن(ع) را دید و ایشان را بوسید و اکرام کرد و بر روی دوش خود قرار داد و گفت: بِابی اَنتَ و اُمّی (پدر و مادرم فدای تو باد) تو چقدر شبیه پیامبر خدا هستی. اهل سنت همه اهل بیت(ع) را نور چشم خود می دانند و روایات زیادی در خصوص اهل بیت داریم.

مدرس حوزه علميه احمديه تربت جام با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) درباره امام حسین(ع) اظهار داشت: رسول مكرم اسلام(ص) می فرمایند، حُسَيْنٌ مِنِّی و أَنَا مِنْ حُسَيْنٍ أَحَبَّ اللَّهُ مَنْ أَحَبَّ حُسَيْناً حُسَيْنٌ سِبْطٌ مِنَ  الْأَسْبَاط (حسین از من است  و من از حسینم، دوست بدارد خدا کسی که حسین را دوست دارد) در روایات دیگر رسول الله(ص) حضرت حسن(ع)، حضرت حسین(ع) و حضرت فاطمه(س) را نور چشم خود می دانند و تاکید و  سفارش می کنند بر محبت نسبت به این بزرگواران.

وي افزود: حضرت عایشه نقل می کند که رسول خدا(ص) امام حسن(ع) را به سینه  مبارک خود می چسبانید و می فرمود، خدایا این پسر من است و من او را دوست می دارم، پس تو او را و هم کسانی که او را دوست دارند دوست بدار. ابن عمر نیز نقل میکند که پیامبر اکرم(ص) فرمودند، حسن و حسین سرور جوانان بهشت هستند و پدرشان از آن دو بهتر است.

گفتني است، اين مصاحبه راديويي كه معاون فرهنگي و اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان نيز در آن حضور داشت همزمان با برگزاري همايشي با عنوان ششمین همایش بین‌المللی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت در دانشگاه ولایت ایرانشهر واقع در جنوب سیستان و بلوچستان برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.