فرماندار شهرستان تایباد: امنيت موجود در كشور مرهون رهبري آگاهانه مقام معظم رهبري(حفظه الله) و بيداري و بصيرت علماي بزرگوار و مردم متدين ايران اسلامي است.

حسین شرافتی راد گفت: قدر علمايي كه با اخلاص و در راه تعالي دين تلاش مي كنند را بايد دانست و تا زنده هستند مي بايست از وجودشان بهره برد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، آقاي حسين شرافتي راد در مراسم انتصاب جناب مولوي عبدالكريم علي بايي به عنوان امام جمعه اهل سنت مشهدريزه در روز جمعه ۱/۱۰/۹۶ با اشاره به ويژگيهاي اخلاقي مولوي علي بايي اظهار داشت: ايشان نماد اخلاق مداري و مروج تفكر وحدت و تقریب و فردي ولایت مدار بودند.

وي افزود: قدر علمايي كه با اخلاص و در راه تعالي دين تلاش مي كنند را بايد دانست و تا زنده هستند مي بايست از وجودشان بهره برد.

ايشان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به آسيب هاي اجتماعي موجود در جامعه اظهار داشت: امنیت، آرامش و نشاط اجتماعی در جامعه کوچک خانواده باید شکل بگیرد و شروع شود اگر پدر و مادر کوتاهی کنند، در آينده با هزینه هایي گزاف رو به رو خواهند شد. پیشگیری بهترین عامل در جهت سالم سازی جامعه است.

فرماندار شهرستان تایباد کسب روزی حلال را بسیار مهم تلقی کرد و افزود: خوشبختی، پیشرفت، عزت، سربلندی و عاقبت بخیری با روزی حلال و عرق جبین حاصل خواهد شد. روشی که در سیره پیامبر (ص) هم بوده و به ما آموخته اند و کسب حلال آینده نظام و جهان اسلام را تامین و تضمین می کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان، خاطرنشان کرد: انسان های خوب با حرف های خوب شناخته نمی شوند، انسان های خوب با اعمالشان شناخته می شوند؛ حرف های خوب روی دیوار هم نوشته می شود. انسان های ماندگار کسانی هستند که با صفا و صمیمیت و اخلاص نسلی را تربیت می کنند و می روند.

وي افزود: جناب مولوي علی بائی انسان خوبی بودند روز تشییع جنازه ایشان جمع کثیری ازمردم و علما از شهرستان ها و استان های دور و نزدیک شرکت کردند تا به همه بگویند جناب مولوي علی بائی از چهره های ماندگار، با تقوا، وحدتی، تقریبی، ارزشی و ولایت مدار بودند.

شرافتی راد از تریبون نماز جمعه به عنوان تریبون بصیرت افزایی نام برد و افزود: این تریبونی است که فرق بین حاضران و غایبان در نماز جمعه را مشخص می کند و تریبون بسیار مهمی است. نماز جمعه پایگاه وحدت، توسعه دین اسلام و دعوت به تقوا و محور دین است. تریبون دشمن هراسی و دشمن ستیزی است. در اين تریبون باید مسائل جامعه و جهان عنوان شود و مردم باید بدین طریق از دسیسه دشمنان آگاه شوند.

ایشان در قسمت دیگری از سخنانشان افزود: قدر علمايي كه با اخلاص و در راه تعالي دين تلاش مي كنند را بايد دانست و تا زنده هستند مي بايست از وجودشان بهره برد.

فرماندار شهرستان تایباد اظهار داشت: ما ارادت مجددمان را خدمت شما مردم سخت کوش، پرتلاش ، مومن و کم توقع شهر مشهدریزه ابراز میداریم . شما که در توسعه شهری و خدمات به نسل آینده پیشتاز و بی نظیرید. و این به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری فرزانه حضرت آیت الله خامنه ای و علماي بزرگوار است . باید راه و روش ومنش مولانا علی بائی به سرعت و جدیت طی شده و فراگیر شود و ادامه پیدا کند. ما اگر میخواهیم ماندگار باشیم چه در حیات و چه بعد از مرگ، باید الگو داشته باشیم تا نام و یادمان در دل ها حک شود نه بر دیوار . و باید این نگاه حاکم باشد .

ایشان در پایان امنیت موجود در کشور و نقش پررنگ رهبر فرزانه و نیروهای جان برکف نظام را ستود و تاکید نمود: مردم با شرکت در نماز های با شکوه جمعه پاسخ دندان شکنی به دشمنان خواهند داد و اتحاد خود را نشان خواهند داد . و با شرکت خود اعلام می کنند که جمهوری اسلامی ایران نه به کسی ظلم خواهد کرد و نه زیر بار ظلم خواهد رفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.