فتوای بیش از ۱۸۰۰ عالم پاکستانی در محکومیت تروریسم تکفیری و وهابیت

بیش از ۱۸۰۰ عالم پاکستانی از گرایش های گوناگون مذهبی در این کشور در بیانیه ای مشترک اعلام کرده اند که تروریسم تکفیری و وهابیت از نگاه اسلام مردود بوده و بر خلاف آموزه های اسلام است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان به نقل از پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت، بیش از ۱۸۰۰ عالم پاکستانی از گرایش های گوناگون مذهبی در این کشور در بیانیه ای مشترک اعلام کرده اند که تروریسم تکفیری و وهابیت از نگاه اسلام مردود بوده و بر خلاف آموزه های اسلام است .

گزارش های رسیده از پاکستان حاکی از ان است که بیش از ۱۸۰۰ عالم دینی این کشور از گرایش های گوناگون و مذاهب مختلف اسلامی در این کشور در بیانیه مشترکی اعلام کرده اند که تروریسم تکفیری و وهابیت بر خلاف آموزه های اسلام ناب می باشد و این گرایش های تکفیری هیچ تناسبی با اسلام نداشته و از دایره این دین آسمانی بیرون می باشند. در این بیانیه مشترک آمده است که آموزه های اسلام به هیچ روی تناسبی با تکفیری گری ندارد و گرایش های تکفیری نمی توانند خود را به اسلام و آموزه های ان گره بزنند . این علما اشاره کرده اند که بمب گذاری انتحاری و کشتار بی گناهان هیچ جایی در اسلام ندارد و به هیچ روی نمی تواند مورد پذیرش اسلام قرار گیرد . این بیانیه در شرایطی صادر می شود که تروریست های تکفیری و وهابی حضوری پر رنگ و مخرب در پاکستان دارند و خون افراد بی گناه فراوانی از شیعه و سنی در این کشور را ریخته اند.

این گرایش های تکفیری ریشه ای عمیق در وهابیت عربستانی‌ها دارند و به صورتی مستقیم توسط عربستان مورد حمایت مالی قرارگرفته اند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.