علمای اهل سنت خراسان شمالی تاكيد كردند؛ روز قدس نمایش رنگین‌کمان وحدت اسلامی

علماء و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی، با صدور بیانیه‌ای اعلام داشتند: دادخواهی و فریادرسی از مظلومان و حضور در راهپیمایی روز قدس یک وظیفه شرعی و دینی است و در این روز باید تمامی مسلمین جهان در مقابل مستکبرین بسیج شوند و وحدت ملی را به نمایش بگذارند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، همزمان با فرارسيدن روز جهاني قدس، علمای اهل سنت خراسان شمالی طی بیانیه‌ای ضمن ابراز انزجار از اقدامات صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین، راهپیمایی این روز در استان را نمایشی از رنگین‌کمان وحدت اسلامی اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است: نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، از سوی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) برای همه مسلمانان جهان از همه مذاهب و در همه جای عالم از اهمیت خاصی برخوردار است و انتخاب این روز توسط حضرت امام (ره)، به معنای آن است که راه آزادی قدس اتحاد مسلمین است.

روز جهانی قدس امسال در حالی برگزار می‌شود که شکوفه‌های نهضت بیداری اسلامی به بار نشسته است و پرچم احیای هویت و ارزش‌های دینی، عدالت‌خواهی، استقلال‌طلبی، صهیونیسم‌ستیزی و آزادی‌خواهی در کشورهای اسلامی یکی پس از دیگری به اهتزاز درآمده و این موج بیداری و استکبارستیزی بسیاری از کشورها را درنوردیده است.

مسجدالاقصی، يادآور جنایات و تجاوزات رژیم غاصب صهیونیستی به اماکن مقدس مسلمین و مردم فلسطین می‌باشد و لذا حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، به‌منزله زنده نگه‌داشته شدن فلسطین و آگاهی بخشی از ظلم و جنایات صهیونیست‌ها بر مردم این کشور است.

دفاع از حق مظلوم و افراد ستمدیده، همواره جزء مبانی و احکام اسلامی بوده و حمایت از فلسطین و قدس یک وظیفه انسانی و اسلامی است و هیچ مسلمانی نمی‌تواند در مورد حوادثی که نسبت به مردم مظلوم فلسطین و نیز در مورد قبله اول مسلمین و مسجدالاقصی رخ‌داده است بی‌تفاوت باشد.

در راهپیمایی روز جهانی قدس، جامعه اهل سنت انقلابی خراسان شمالی؛ به تبعیت از رهنمودهای والای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، با حضور پرشور و دشمن‌شکن خود در راهپیمایی و نمایش رنگین‌کمان وحدت اسلامی همراه و همگام با همه‌ی ملت ایران، ضمن اعلام حمایت و تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل و ولی امر مسلمین جهان، اقتدار امت اسلام را در برابر نظام سلطه جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم به نمایش خواهند گذاشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.