علماء و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی: حماسه نهم دی، روز همبستگی ملت ایران در مقابل دشمنان اسلام بود

علماء و روحانیون سنی مذهب خراسان شمالی طی بیانیه ای اظهار داشتند: حماسه بي بديل يوم الله ۹ دي در سال ۸۸، تجلي زيباترين جلوه بصيرت، ولايتمداري و صحنه هاي شورآفرين وحدت و يكپارچگي امت ولايي ايران بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، علما و روحانيون اهل سنت خراسان شمالي طي بيانيه اي ضمن گراميداشت حماسه نهم دي ماه سال ۱۳۸۸ اظهار داشتند: آنچه که بایستی مورد توجه ویژه قرار گیرد، موقعیت کنونی و قدرت منطقه ای و امنیت کشور ایران است که باعث شکستن هیمنه پوشالی استکبار جهانی در منطقه شده که نمونه آن جنگ های عراق، سوریه، افغانستان و…  می باشد.

در این بیانیه آمده است:

در حماسه نهم دی، ملت بصیر و ولایتمدار ایران اسلامی با حمایت از آرمان هاي امام راحل و مقام معظم رهبری توطئه‌های دشمنان نظام را نقش برآب نموده و ثابت کردند كه اين مردم تا چه اندازه هوشيارند و در مقابل فتنه دشمنان انقلاب تسليم نخواهند شد.

این مردم هر زمان احساس کنند که خطر و تهدیدی از طرف بدخواهان و دشمنان، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نشانه گرفته و یا اینکه دشمن قصد نفوذ در بدنه کشور و به هم ریختن انسجام داخلی را داشته باشد، خود جوش به صحنه آمده و آن را در نطفه خفه خواهند کرد؛ فلذا اهل سنت استان نیز یکپارچه اعلام می دارد که جهت مقابله با دشمنان بیش از پیش پای نظام ، انقلاب و رهبر عزیزشان هستند.

روحانیون اهل تسنن خراسان شمالی با اشاره به شکست دشمنان اسلام در مقابل قدرت های دفاعی نظام جمهوری اسلامی ایران افزوده اند: آنچه که بایستی مورد توجه ویژه قرار گیرد، موقعیت کنونی و قدرت منطقه ای و امنیت کشور ایران است که باعث شکستن هیمنه پوشالی استکبار جهانی در منطقه شده که نمونه آن جنگ های عراق، سوریه، افغانستان و…  می باشد.

علمای شاخص اهل سنت استان همچنین خاطرنشان کردند: ما از همان ابتدا هم اعلام کرده‌ایم، آنهایی که می‌خواهند به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صدمه و خللی وارد کنند با قاطعیت محکوم می‌کنیم و به امید خدا، دشمنانی که علیه کشورمان مکر و حیله و فتنه‌گری کردند، مکرشان به خودشان برگشت و دامن خودشان را گرفت. همچنان که شاهد بودیم تروریست‌هایی که قصد داشتند در ایران ایجاد ناامنی کرده و کشتار به راه بیاندازند، نیت شومشان در تعدادی از کشورها، یقه خودشان را گرفت.

در پایان این بیانیه(ائمه جمعه و جماعات مساجد، مدیران و مدرسین مدارس علمیه) افزوده اند: از همه مردم بصیر و ولایت مدار ایران اسلامی اعم از شیعه و سنی می خواهیم که باری دیگر با حضورگسترده و منسجم در راهپیمایی باشکوه نهم دیماه همانند سال های گذشته شرکت نموده و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام بکوبند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.