عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم ندای وحدت سرخس گفت: جوامع مسلمان و اسلامی باید بدنبال وحدت و همدلی بین خود باشند /محبت شیعه و سنی در سرخس زبانزد است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان اسلام با ایجاد گروهی بنام داعش این گروه تروریستی و تکفیری و عامل کشتار مسلمانان بی پناه را در منطقه مسلح و ایجاد کردند تا با جنگ افروزی و آتش افروزی نقشه دیکته شده دشمنان و برخی ملل حامیان آنان را اجرا سازند.به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي نذیراحمد سلامی عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم ندای وحدت سرخس که با حضور اقشار مختلف شیعه و سنی در مسجد اهل سنت سرخس برگزار شد گفت:در سایه نظام مقدس اسلامی ایران زمینه رشد و ترویج وحدت آماده است و مردم شاهد سخاوتمندی نظام و انقلاب در ارکان مختلف هستند که بدون هیچ تبعیضی در نوع مذهب ، خدمات به مردم بصورت یکسان ارائه شده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم مسلمان می بایست بر اساس قرآن که کلام الهی است گام بردارند افزود: در نظام مقدس اسلامی ایران زمینه بهره گیری و بهره مندی مذاهب از معارف و دروس دینی آماده است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی مسائل روز که در بین امت اسلامی و مسلمان پیش آمده است تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام از آنچه که موجب رنج و سختی امت اسلامی شود آزرده می شود و می توان با نگاه به کشورهای همسایه ریشه ظلم و ستم را دید و آن را شناخت که چطور با بی رحمی جان مسلمانان بی گناه را با جنگ افروزی می گیرند.

مولوي سلامی با ابراز تاسف از اینکه مسلمانی بدست مسلمان دیگری کشته می شود گفت: اینکه در جهان امروز مسلمان با توطئه های اجانب به جان هم افتادند باعث رنج و تاسف مسلمان در سراسر دنیا می باشند و می بایست با روشنگری علمای شیعه و سنی و اندیشمندان جهان اسلام توطئه ها و دسیسه های دشمنان اسلام را خنثی کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با مطرح کردن برخی دلایل مشکلاتی که گریبان گیر امت مسلمان و اسلامی شده است ، نقش بی تدبیری بزرگان جوامع اسلامی ، عدم توجه به آموزه های دینی ، سیره پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار را از مهمترین دلایل مشکلات پیش آمده برشمرد و خواستار حضور امت اسلامی و مسلمان بر اساس آموزه های دینی ، بهره گیری از سیره پیامبر و ائمه اظهار برای حل مشکلات کشورهای اسلامی شد.

مولوي سلامی دشمنان را عامل اصلی این ظلم ها بر علیه مسلمان برشمرد و بیان داشت: خود ملل اسلامی با بی تدبیری عامل و بازیچه دشمنان ملل اسلامی شده اند که می بایست با وحدت و همدلی بین کشورهای اسلامی توطئه های دشمنان آشکار و آنان را در پیشبرد اهداف خود ناکام گذاشت.

وی محبت و الفت بین مسلمانان را بر اساس وحدت و همدلی از مهمترین دروس سیره پیامبر دانست و گفت: پیامبر بزرگوار اسلام قبل از هجرت به مدینه به سران و طوایف اوس و خزرج در قالب دو نشست هدف هجرت خود را مطرح فرمودند و بعد از اینکه سران این دو قبیله موضوع وحدت را پذیرفتند هجرت پیامبر اسلام صورت گرفت.

مولوي سلامی با مطرح کردن اینکه چرا خدا در قرآن و اسلام به وحدت اهمیت ویژه ای داشته است اظهار داشت: بخاطر اینکه دشمن در طول تاریخ هر زمانی که زمینه برای وحدت و همدلی بین مسلمان پیش آمده است دست به توطئه و دسیسه بر علیه جوامع اسلامی زده است تا مانع شکل گیری وحدت امت اسلامی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.