عرفان رحیمی از طلاب جديد الورود حوزه هاي علميه اهل سنت خراسان: طلبه آگاه و آشنا به علوم روز هيچگاه فريب ديگران به ويژه دشمنان اسلام را نخواهد خورد

عرفان رحيمي گفت: امروز دشمنان به دنبال ايجاد تفرقه در ميان مسلمانان هستند و لذا سعي مي كنند از ميان افراد جاهل و نادان نيروهاي خود را انتخاب نمايند. پس ما بايد آگاه باشيم كه با درست و خوب درس خواندن اين فرصت را به دشمنان خود ندهيم و در دام آنها گرفتار نشويم.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، عرفان رحیمی از طلاب جديد الورود حوزه علمیه الصدیق بیرجند در گفتگو با خبرنگار اين روابط عمومي ضمن بيان ملاك هاي انتخاب حوزه به عنوان مسير آينده تحصيلي خود اظهار داشت: هدف من از تحصیل در حوزه علميه تقرب الی الله و آموختن قرآن و سنت پیامبر است.

وي با اشاره با ديگر اهداف خود، افزود: بالا بردن سطح علمی و مذهبي، آشنايي با سيره رسول الله، دور بودن از محیط های فساد و گناه و تزکیه نفس از ديگر اهداف من براي ورود به حوزه بود.

رحيمي ابراز داشت: امروز با توجه به فضايي كه در جامعه به وجود آمده است و فسادي كه به واسطه وجود فضاي مجازي در ميان جوانان ايجاد شده است،‌ تحصيل در حوزه علميه مي تواند عاملي باشد براي دوري از اين فضاي آلوده.

 وي  با اشاره به وظيفه متقابل استاد و شاگرد نسبت به يكديگر خاطر نشان كرد: طلبه بايد با نظم و ترتيب بر سر درس استاد حاضر شود و به استاد خود احترام بگذارد و از علم استاد خود استفاده نمايد و در مقابل استاد نيز با سعه صدر به آموختن علم خود به طلاب بپردازد.

اين طلبه جديدالورود با بيان اينكه يك طلبه لباس دين را به تن مي كند و بايد حرمت اين لباس را نگاه دارد خاطر نشان كرد: آراستگي و اخلاق حسنه و زنده نگاه داشتن سنت رسول الله وظيفه مهمي است كه طلاب بايد به آن توجه داشته باشند.

رحيمي با بيان اينكه هر چقدر سطح علمي طلبه بالاتر برود بر آگاهي هاي او نيز افزوده مي شود، ابراز داشت: طلبه آگاه و آشنا به علوم روز هيچگاه فريب ديگران به ويژه دشمنان اسلام را نخواهد خورد. امروز دشمنان به دنبال ايجاد تفرقه در ميان مسلمانان هستند و لذا سعي مي كنند از ميان افراد جاهل و نادان نيروهاي خود را انتخاب نمايند. پس ما بايد آگاه باشيم كه با درست و خوب درس خواندن اين فرصت را به دشمنان خود ندهيم و در دام آنها گرفتار نشويم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.