عالم دینی اهل سنت لبنان: بیت المقدس به زودی آزاد می‌شود

عالم دینی اهل سنت لبنان با اشاره به این که آزادی فلسطین دور از دسترس نیست، گفت: فتح بیت المقدس به زودی انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، شیخ غازی حنینه از علمای اهل تسنن شهر صیدای لبنان، در نشست تخصصی فلسطین محور مقاومت در جامعه المصطفی العالمیه گفت: طرح ایجاد مقاومت در مقابل اسرائیل در سال ۱۹۸۲ با ایجاد حزب الله لبنان آغاز شد.  
وی افزود: در چند مرحله میان حزب الله و صهیونیست ها درگیری شد که همگی منجر به شکست اسرائیل بود. در سال ۲۰۰۶ آمریکایی ها طرح نیل تا فرات را ایجاد کردند، هدف آنان نابودی حزب الله و بیرون آمدن جمهوری اسلامی از منطقه بود که با مقابله حزب‌الله روبرو شده و شکست خوردند.

شیخ حنینه خاطرنشان کرد: بعد از شکست، آمریکا و انگلیس داعش را به وجود آوردند که با کمک جمهوری اسلامی ایران داعش در منطقه شکست خورد. آمریکا از ۶۵ روز پیش با کمک سمیر جعجع، نخست وزیر لبنان و گروه های تکفیری اغتشاشاتی را در کشور لبنان ایجاد کردند. اما با تدبیر و درایت سیدحسن نصرالله و جلب همکاری مسیحیان و سایر مسلمانان، آمریکایی‌ها نتوانستند درگیری‌های قومی و ملیتی در این کشور ایجاد کنند.
وی یادآور شد: ما مدیون نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم که با شکست داعش مقدمات فتح بیت المقدس فراهم شد و امیدواریم به زودی بیت المقدس به دست مسلمانان آزاد شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.