عالم اهل سنت هرمزگان در اختتاميه ششمين اردوي راه رضوان: اين دوره از اردوهاي راه رضوان داراي ويژگيهاي خاصي نسبت به دوره هاي گذشته بود

شيخ علي ماهيگير گفت: استفاده از فضاي معنوي خراسان و بهره گيري از كلاس هاي تخصصي از مهمترين اين ويژگيها بود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، شيخ علي ماهيگير امام جمعه اهل سنت روستای گهردو سیریک از استان هرمزگان در اختتاميه ششمين اردوي راه رضوان كه با حضور علما و روحانيون اهل سنت در مشهد مقدس برگزار شده بود با تشكر از برگزار كنندگان اردوي راه رضوان در سال ۹۸ اظهار داشت: اين دوره از اردوها داراي بركات خاصي بود كه آن را نسبت به دوره هاي گذشته متمايز كرده بود.

وي تصريح كرد: زيارت يكي از بهترين مخلوقات خدا از مهمترين دستاوردهاي اين دوره از اردوها بود كه نصيب ما شد. در آيات قرآن آمده است كه پيامبر خدا در مقابل خدماتي كه به انسان ها كرد چيزي جز مودت و دوستي خاندان و اهل بيت خود درخواست ننموده است و امام هشتم(ع) نيز از فرزندان بزرگوار رسول الله(ص) است كه امروز زيارت ايشان نصيب ما شده است.

شيخ ماهيگير، خراسان را به لحاظ تاريخي داراي رتبه بالايي در ميان ساير مناطق كشور دانست و اظهار داشت: هر چند در مدت يك هفته نمي شد كه از همه مناطق اين استان بازديد كرد اما در اين دوره توانستيم بخشي از اين عظمت را از نزديك ببينيم.

عالم اهل سنت هرمزگان ادامه داد: از مهمترين ويژگيهاي اين دوره مي توان به برگزاري كلاس هاي بسيار متنوع و تخصصي اشاره كرد كه توانست افق جديدي پيش روي طلاب و روحانيون اهل سنت حاضر در اردو باز نمايد.

وي ارتباط بين نخبگان اهل سنت و استفاده از نقطه نظرات يكديگر را از ديگر ويژگيهاي اين دوره برشمرد و ابراز داشت: برگزاري مراسم انس با قرآن مجيد و استفاده از برنامه هاي فرهنگي و تفريحي كه توسط مسوولين اجرا شد توانست اين اردو را بسيار خاطره انگيز نمايد.

ايشان اظهار داشت: حسن ختام اين دوره حضور در محضر نماينده محترم ولي فقيه در استان و استفاده از نقطه نظرات ايشان بود.

شيخ ماهيگير با تشكر از همه دست اندركاران اجراي اين دوره از اردوهاي راه رضوان ابراز داشت: اميدواريم اهداف علمي و معنوي كه براي اين دوره ترسيم شده بود محقق شود و از خداوند اجر بسيار براي همه برگزار كنندگان خواستاريم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.