عالم اهل سنت لبنان در جمع نماز گذاران مسجد حنفيه: امروز پرچمدار دفاع از فلسطین در جهان مقام معظم رهبری است/اهل سنت ایران از آزادي كامل در انجام امور ديني و مذهبي خود برخوردار هستند.

دبیرجبهه تجمع علمای اسلامی لبنان گفت: تهمت هايي كه بر عليه ايران زده مي شود و عنوان مي شود كه اهل سنت در ايران از آزادي ديني و اعتقادي برخوردار نيستند بي اساس است.به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، شیخ زهیر جنید دبیر جبهه مقاومت تجمع علمای اسلامی لبنان در جمع نمازگزاران اهل سنت مسجد حنفيه بجنورد با اشاره به وجود مساجد و مدارس متعدد اهل سنت در سراسر ايران، اظهارداشت: امروز ما به چشم خود دیدیم، كه تمامي تهمت هايي كه بر عليه ايران زده مي شد و بيان مي شد كه اهل سنت در ايران از آزادي ديني و اعتقادي برخوردار نيستند بي اساس است.
شیخ زهير جنید ادامه داد: امروز بنده از نزدیک شاهد این آزادی در اعتقادات بودم و خودم هم کنار شما عزیزان نماز خواندم، و فهمیدم که این تهمت ها، جز ادعایی گزاف و بیهوده نبوده است.
وی بیان داشت: دشمنان اسلام اين توطئه و دروغ بزرگ را در ميان اهل تشيع و تسنن لبنان نيز بيان مي داشتند و مي خواستند با اين سخنان ميان صفوف به هم پيوسته مسلمانان رخنه ايجاد نمايند اما هموطنان آگاه ما با اتحاد و همبستگي جلوي اين دسيسه را گرفتند.
دبیرجبهه تجمع علمای اسلامی لبنان، افزود: ما در کنار برادرانمان در جبهه مقاومت حزب الله، دوش به دوش در مقابله با دشمن اشغالگر مقاومت کردیم و برادران شيعه و سني ما در خون خود غلطیدند و نگذاشتند کرامت و عزت اسلامی، توسط رژیم اشغالگر اسرائیل در سرزمین فلسطین لگدمال شود.
شيخ زهير جنيد ادامه داد: امروز پرچمدار دفاع از فلسطین در جهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که مقام معظم رهبری در راس آن قرار دارد.
وی ابراز داشت: جمهوری اسلامی ايران امروز به همه مسلمانان در منطقه شامات و لبنان عزت و کرامت بخشید و ما احساس نزدیکی بیشتری با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داریم.
شیخ زهیر جنید تصریح کرد: به خدا سوگند می خورم و این را به عنوان یک عالم اهل سنت از ته قلب خود می گویم، و این را با عنوان چاپلوسی عرض نمی کنم، امروز تنها ایران است که به مسلمین جهان عزت و کرامت می بخشد و مقام معظم رهبری بود که نگذاشت با وجود جنگ های داخلی در بعضی از کشورهای اسلامی مسئله فلسطین به فراموشی سپرده بشود.
وی تصریح کرد: شما خوب می دانید، که ملت فلسطین اهل سنت هستند و شیعه نیستند و با این وجود تنها ایران است که از هیچ کمکی برای این کشور دریغ نمی کند.
دبیر جبهه مقاومت اسلامی ابراز داشت: شما نظاره گر بودید که گروه های تروریستی پیش از کشتار شیعیان به کشتار اهل سنت اقدام کردند، و سوال من این است که گروه های تکفیری که ادعای مسلمانی می کردند چرا به کمک فلسطینيان نشتافتند و چرا حتی یک گلوله به سوی رژیم اشغالگر قدس پرتاب نکردند.
شیخ جنید در پايان گفت: گروه های تکفیری بخشی از پروژه اسلامی هراسی توسط استکبار جهانی واسراییل غاصب بود. شما عزیزان قدر نظام خود را بدانید و وحدت خود را حفظ كرده و گسترش بدهید، چراکه پیروزی توسط خداوند و از آن مسلمین جهان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.