عالم اهل سنت روستاي مژن آباد خواف: عید قربان عید بندگی و امتحان الهی است

مولوي سيد حسام الدين حسيني گفت: عید قربان، عید قربانی کردن منیت ها، خودخواهی ها و هر آنچه وابستگی مادی و مالی به دنیا می باشد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد حسام الدين حسيني عالم اهل سنت روستاي مژن آباد خواف، در گفتگو با خبرنگار اين دفتر با اشاره به اينكه خداوند بندگانش را همواره در معرض امتحانات سخت و آسان قرار می دهد اظهار داشت: انسان دائما در اين دنيا در حال امتحان است تا در این میان بندگان خالص و پاک از بندگان خودخواه شناخته شوند. در این امتحان الهی عده ای سرفراز و موفق و عده ای هم سرافکنده و نا موفق می باشند.

وي افزود: عید قربان، عید قربانی کردن منیت ها، خودخواهی ها و هر آنچه وابستگی مادی و مالی به دنیا می باشد. در این عید بزرگ الهی مسلمانان نشان می دهند که بندگی محض خداوند را پذیرفته اند و برای اثبات آن حاضرند هر امر و دستور الهی را اطاعت کنند تا مانند حضرت ابراهیم خلیل (ع) ، در درگاه خداوند متعال روسفید شوند.

ايشان ادامه داد: عید قربان عید توجه و رسیدگی به محرومان و مستضعفان جامعه نیز هست چرا که مسلمانان باید نسبت به همدیگر احساس مسئولیت کنند و از مشکلات هم آگاه و برای رفع گرفتاری های افراد نیازمند و مستحق تلاش کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.