عالم اهل سنت خراسان: احادیث و روایات اهل سنت مملو از عشق و ارادت به اهل بیت پیامبر(ص) به ویژه علی بن موسی الرضا(ع) است

مولوی عليرضا یعقوبی گفت: بزرگان اهل سنت به ویژه بزرگان و علمای اهل سنت خراسان در مناسبت های گوناگون به زیارت قبور امام هشتم می رفتند و اين نشان از عشق و ارادت اهل سنت به اهل بيت پيامبر دارد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عليرضا يعقوبي امام جماعت اهل سنت مسجد جامع روستاي سمنگان، در گفتگويي با خبرنگار ما با بيان اينكه حدیث مشهور سلسله الذهب، جزو احادیث مشهور در كتب روايي اهل سنت مي باشد، اظهار داشت: اين حديث مشهور كه نشان دهنده سبك خاص روايي علي بن موسي الرضا(ع) مي باشد و به اعتقاد محدثين اهل سنت از نوع احاديث ابنا عن الآباء مي باشد، از معتبر ترين احاديث در كتب اهل سنت است. اما آنچه كه در صحاح سته به آن اشاره شده است و از قول علي بن موسي الرضا در بدو ورود به نيشابور به آن اشاره شده است حديث ايمان است.

وي افزود: درميان اهل سنت، حديث احسن حدیثی است که به وجود نازنین پیامبر(ص) نزدیک باشد، و آنچه در اعتقادیات اهل سنت است، هیچ کس‌نزدیک تر به پیامبر(ص) از اهل بیت نیست. در حدیث سلسله الذهب این موضوع کاملا رعایت شده است.

مولوي يعقوبي اظهار داشت: امام مالک و امام احمد، وقتی بحث سقه بودن مطرح می شود، بيان مي دارند چنین حدیثی با این اسناد را اگر بر هر بیماری خوانده شود، شفا می یابد.

مولوی یعقوبی در بخش پایانی سخنان خود با تشریح یک بعد از ابعاد علمی امام‌رضا(ع) در منابع اهل سنت بیان داشت: صاحب اصول المهمه آورده است که اباصلت گفت، من عالم تر از علی بن موسی الرضا ندیدم و هر عالمی كه ایشان را می دید بر این مهم شهادت مي داد. حتی مامون نيز به اين مهم اعتراف دارد و حاکم نیشابوری در روایتی به همین مضمون از علی بن موسی رضا(ع) دفاع کرده است و می گوید، من علی بن موسی الرضا را ثقه دیدم که فتوا در مسجد مقدس رسول(ع) صادر می کرد.

ایشان با بیان اینکه احادیث و روایات اهل سنت مملو از عشق و ارادت به اهل بیت پیامبر به ویژه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است، اظهار داشت: بزرگان اهل سنت به ویژه بزرگان و علمای اهل سنت خراسان در مناسبت های گوناگون به زیارت مرقد شریف و مطهر امام هشتم می رفتند و اين نشان از عشق و ارادت اهل سنت به اهل بيت پيامبر دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.