عالم اهل سنت بخش درمیان: بقاي دين منوط به وجود عالمان مجاهد و خستگي ناپذيريست كه در راه اعتلاي دين مجاهدت و ايثار مي كنند

مولوی عبدالعزیز خالقی بیان داشت: كسي كه قدم در راه آموختن علوم ديني مي گذارد، مي بايست خود را از گرفتار شدن در روزمرگي برهاند و خود را آلوده امور دنيوي نكند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالعزيز خالقي عالم اهل سنت بخش درميان، با بيان اينكه تعلیم و تعلم گوهري ارزشمند، است، اظهار داشت: از عهد رسول الله تا به اكنون و تا زماني كه قیامت بر پا مي شود، علما و دانشمندان از جايگاه ارزشمندي برخوردار بوده و خواهند بود.

ایشان افزود: خداوند وقتی از علما صحبت مي كند در رابطه با آنها از لفظ خداجو و متقي استفاده مي كند و مي فرمايد، آنها از بهترين بندگان خدا هستند كه در راه اعتلاي دين از جان و مال خود مي گذرند و ما بايد به آنها افتخار كنيم.

مولوی خالقی خاطرنشان کرد: كساني كه در حوزه هاي علميه تحصيل مي كنند بعد از اتمام تحصيل و خروج از حوزه بايد مبلغ و نشر دهنده دين باشند.

ايشان ابراز داشت: زماني كه ما وارد عرصه علم آموزي شديم و خدمت كردن به دين را انتخاب كرديم، از امور روزمره فاصله گرفتيم و خود را وقف دين نموديم از اين رو نبايد گرفتار روزمرگي شويم و خود را آلوده امور دنيوي نماييم.

وی عنوان داشت: مساجد محل پرورش نسل آينده عالمان ديني هستند، بسياري از كساني كه در آينده به عالم، مجتهد و مفسر تبديل مي شوند در همين مساجد رشد و بالندگي پيدا كردند از اين رو نقش مساجد در تربيت نسل آينده طلاب و علم آموزان نقشي اساسيست.

مولوي خالقي در پايان افزود:‌ در پي اين نباشيم كه به ما عالم، خطيب و دانشمند بگويند سعي كنيم عمر خود را وقف تربت عالمان دين و گسترش اسلام كنيم چرا كه بقاي دين منوط به وجود عالمان مجاهد و خستگي ناپذيريست كه در راه اعتلاي دين مجاهدت و ايثار مي كنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.