عالم اهل سنت باخرز: امروز هر چه داريم از بركت خون امام حسين(ع) و شهداي اسلام در طول تاريخ داريم.

مولوي عليرضا يعقوبي گفت: همان دست هايي كه امام حسين(ع) را در كربلا شهيد كردند در پي آن هستند كه ملت ايران را به جان يكديگر بيندازند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، در اين محفل قرآني كه با قرائت آقاي محمد عليزاده از قاريان معتبر كشوري همراه بود، مولوي عليرضا يعقوبي امام جماعت مسجد محمد رسول الله باخرز، طي سخناني به قيام عاشوراي حسيني و اهميت تبيين اين واقعه در ميان مسلمانان پرداخت و افزود: امروز هر چه داريم از بركت خون امام حسين و شهداي اسلام در طول تاريخ داريم.

وي با بيان اين نكته كه قيام امام حسين(ع) در جهت احياي دين رسول الله بود، خاطر نشان كرد: زماني كه امام حسين اراده كردند كه به سمت كوفه حركت كنند،‌ عده اي در جهت ممانعت از ايشان برآمدند كه حضرت به ايشان فرمودند، إنی لا أَرَی المَوتَ إلَّا السَّعادَةَ وَ الحَیاة مَعَ الظّالِمینَ إلّا بَرما؛ به درستی که من مرگ را جز سعادت نمی بینم و زندگی با ستمکاران را جز محنت نمی دانم.

مولوي يعقوبي ابراز داشت: در روايات آمده است كه روزي كه امام حسين(ع) شهيد شدند از آسمان ندا آمد، أَيُّهَا اَلْقَاتِلُونَ جَهْلاً حُسَيْناً أَبْشِرُوا بِالْعَذَابِ وَ اَلتَّنْكِيلِ و اين نوحه مرتب در آسمان مدينه تكرار مي شد كه، كُلُّ أَهْلِ اَلسَّمَاءِ تَبْكِي عَلَيْكُمْ مِنْ نَبِيٍّ وَ مَلْأَئكٍ وَ قَبِي لٍقَدْ لُعِنْتُمْ عَلَى لِسَانِ اِبْنِ دَاوُدَ وَ مُوسَى وَ صَاحِبِ اَلْإِنْجِيلِ.

وي ادامه داد: در روز عاشورا حسيني شهيد شد كه پيامبر بر لبان مباركشان بوسه مي زدند و زماني كه به همراه برادرشان امام حسن(ع) در نماز بر دوش پيامبر مي نشستند، پيامبر به حرمت ايشان سجده خود را طولاني مي كردند، دشمنان در صحراي كربلا گلوي مباركشان را بريدند و بر بدن و سر بريده ايشان جسارت كردند.

عالم اهل سنت باخرز تاكيد كرد: امروز هر چه داريم از خون حسين(ع) است همان دست هايي كه در آن زمان حسين(ع) را در كربلا شهيد كردند در پي آن هستند كه ملت ايران را به جان يكديگر بيندازند.

وي در بخش دوم سخنان خود با اشاره به هفته دفاع مقدس خاطر نشان كرد: در سال هاي ابتدايي انقلاب اسلامي يك جنگ نامتعارف و نابرابر بر عليه ملت ايران راه افتاد و از همان اول ملت مسلمان ايران با تهاجم گسترده نيروهاي بعث عراق مواجه شدند.

ايشان علت تهاجم رژيم بعث عراق را مقابله با انقلاب نوپاي ايران دانست و ابراز داشت: با پيروزي انقلاب اسلامي تقابل دوگانه اي بين جهان اسلام و استكبار جهاني ايجاد شد بدين ترتيب كه بعد از انقلاب، دنياي استكبار احساس خطر مي كند و اين شامل همه قدرتهاي آن روز اعم از بلوك شرق و نظام ماركسيستي و بلوك غرب و نظام سرمايه داري مي شد.

مولوي يعقوبي، ترورهاي كور توسط گروهك هاي ضد انقلاب، تجزيه طلبي،‌ جنگ و تهاجم فرهنگي را از جمله اموري دانست كه استكبار در جهت مقابله با نظام اسلامي به كار بست و ادامه داد: امروز نيز دشمنان كه دشمنان از ترفندهاي گذشته مايوس شده اند، رو به سوي تهاجم اقتصادي و تحريم آورده اند كه در اين كار نيز به فضل الهي موفق نخواهند بود.

وي افزود: امروز ملت شريف ايران به پشتوانه نظامي كه به رهبري امام خميني(ره) به پيروزي رسيده است و امروز توسط مقام معظم رهبري(حفظه الله) هدايت و راهبري مي شود ايستاده اند و در مقابل همه دسيسه ها و كارشكني ها استقامت مي كنند.

عالم اهل سنت باخرز با بيان اينكه، گر چه جنگ به خودي خود تلخ و ناگوار است، اما دستاوردهاي خوبي نيز دارد اظهار داشت: اتحاد و همدلي ميان آحاد ملت، از بزرگترين دستاوردهاي دفاع مقدس بود، ۱۱ هزار شهيد اهل سنت در كنار ۱۹۰ هزار شهيد شيعه خونشان در هم تنيده شد تا نهال نوپاي انقلاب اسلامي همچنان استوار و پابرجا باقي بماند.

ايشان، حفظ تماميت ارضي كشور و امنيت حاصل از آن را از ديگر دستاوردهاي هشت سال دفاع مقدس ملت ايران دانست و افزود: جنگ ميان عراق و ايران، تنها جنگ ميان دو كشور نبود بلكه همانند جنگ احزاب در زمان رسول الله، كه تمام جهان كفر دست به دست يكديگر داده بودند تا اسلام را نابود كنند،‌ در اين جنگ نيز تمام قدرتهاي استكباري در كنار يكديگر به مقابله با نظام اسلامي ايران پرداختند و ملت ايران با تمام وجود از استقلال خود دفاع كردند.

مولوي يعقوبي، رشد سياسي و بصيرت حاصل از آن را دستاورد ديگر دفاع ملت ايران در مقابل دشمنان عنوان كرد و ابراز داشت: حضور مردم و اتحاد آنها در خط مقدم و در پشت جبهه، نشان از بالندگي و بلوغ فكري و سياسي آنها بود كه در اين دوران و با رهبري امام راحل و هوشياري ملت حاصل شد.

امام جماعت مسجد محمد رسول الله باخرز، استقامت، ملت ايران با دستان خالي در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح را از ويژگيهاي منحصر به فرد اين جنگ دانست و تصريح كرد: ملت ايران به دنيا ثابت كرد كه مي توان بدون وابستگي به قدرتهاي ديگر روي پاي خود ايستاد. در زمان جنگ تحميلي دشمنان حتي از دادن سيم خاردار به ايران خودداري مي كردند،‌ اما امروز نه تنها تجهيزات نظامي،‌ نيروهاي مسلح داخلي تامين مي شود، بلكه به خارج از كشور نيز صادر مي شود.

وي ادامه داد: ايران امروز در محاسبات بين المللي جزء قدرت هاي برتر محسوب مي گردد. امروز ايران با محاسبات خود غربي ها جزء ۶ قدرت برتر نظامي جهان است.

مولوي يعقوبي اذعان داشت: بنده با تمام وجود و از نزديك با جنگ و با شهدا مانوس هستم. سه نفر از بستگان من در طول دوران مقدس به شهادت رسيدند و خود من نيز بارها در ميان رزمندگان سخنراني كرده ام. آن چيزي كه در اين جنگ به كمك ملت ايران آمد، تنها امداد الهي بود كه با رشادت ها و از جان گذشتگي هاي ملت ايران همراه شد و دشمن را به عقب راند.

عالم اهل سنت باخرز، پيشرفت هاي چشمگير ملت ايران در زمينه هاي مختلف را از دستاوردهاي ديگر دفاع مقدس دانست و افزود: ايران اسلامي امروز در بسياري از شاخص هاي، علمي و فناوري در رتبه هاي بالا قرار دارد كه نشان دهنده بي اثر بودن كارشكنيها و تحريم هاي اعمال شده از سوي كشورهاي مستكبر جهانيست.

ايشان، با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر توان ملت ايران در تبديل شدن به قدرت اول منطقه، خاطر نشان كرد:‌ اين مهم با سعي و تلاش جوانان ايراني حاصل مي شود.

مولوي يعقوبي در پايان خاطر نشان كرد: امروز زماني كه دشمنان به دنبال ايجاد فتنه در كشورهاي اسلامي هستند، به ايجاد اختلاف در ميان ملت ها دست مي زنند،‌ مسلمانان بايد توجه كنند كه در دام اين توطئه نيفتند و زمينه را براي سيطره دشمنان در ميان خود فراهم نكنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.