سومین دوره اردوهای راه رضوان ویژه علمای اهل سنت استان های کرمانشاه، فارس، هرمزگان و آذربایجان غربی با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمین حامد علم الهدی معاون امور ایران مجمع تقریب مذاهب در این دیدار با اشاره به حدیث سلسله الذهب اظهار داشت: هنگامی که امام هشتم به نیشابور وارد شدند تعداد زیادی از مردم به استقبال ایشان رفتند. حضرت سوار بر ناقه بودند و مردم تکبیر می کردند.

وی افزود: علت نامگذاری این حدیث به دلیل تواتر و نقل آن از پدران بزرگوار حضرت علی بن موسی الرضا(ع) از رسول الله است.

ایشان با اشاره به اینکه اساسی ترین اعتقاد ما اعتقاد به توحید و وحدانیت خداست، تصریح کرد: امام هشتم(ع) در حدیث سلسله الذهب به این اصل اساسی تاکید می نمایند.

معاون امور ایران مجمع تقریب مذاهب ابراز داشت: در هنگام قرائت حدیث سلسله الذهب توسط حضرت علی بن موسی الرضا(ع) بیش از ۱۲ هزار نفر از مردم نیشابور در حال نوشتن این حدیث بودند.

ایشان با اشاره به تفکرات گروههای تکفیری و افراطی در کافر دانستن کسانی که با ایشان اختلاف نظر دارند، دائره شمول اعتقاد به توحید را گسترده دانسته و اظهار داشت: این گروهها با نص صریح دین و فطرت عالی بشری مخالفت می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی با بیان حدیث شریف ستدفن بضعه منی بارض خراسان، ابراز داشت: رسول الله پیش از ولادت امام هشتم این بشارت را به مردم ایران دادند که تکه ای از وجود من در سرزمین خراسان مدفون خواهد شد.

وی با اشاره به وظیفه همه علما با توجه به وجود شبهات گسترده اعتقادی در جامعه اظهار داشت: علما می بایست با ایجاد فضای وفاق و همدلی مردم را به این اتحاد دلگرم نمایند.

در پایان این برنامه اعضای کاروان کرمانشاه و هرمزگان به اجرای برنامه های مولودی خوانی پرداختند.

همچنین در ادامه از برندگان مسابقات کتابخوانی، ورزشی و نجوای دل با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.

IMG_8684 IMG_8711 IMG_8732 IMG_8746 IMG_8765 IMG_8769 IMG_8772

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.