سرپرست معاونت فرهنگي و اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان: حوزه هاي علميه امروز خود را مديون انقلاب و نظام اسلامي مي دانند.

حجت الاسلام والمسلمين مهربان گفت: به فرموده مقام معظم رهبري اين انقلاب، انقلاب فرا شيعي، انقلاب قرآن و انقلاب اسلام است. همه ما چه شيعه و چه اهل سنت موظفيم كه رسالت خود را در تبيين دستاوردهاي اين انقلاب به انجام برسانيم.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين مهربان در كارگاه آموزشي تربيت مبلغ تقريبي و انقلابي ويژه علماي اهل سنت خراسان كه روز دوشنبه ۹۷/۱۱/۱ در مشهد مقدس برگزار شد، با بيان اينكه انقلاب اسلامي ايران در طول اين چهل سال علي رغم همه توطئه ها، دسيسه ها و فتنه ها توانسته است پا برجا و استوار به راه خود ادامه دهد، اظهار داشت: امروز شاهد آن هستيم كه انقلاب اسلامي ايران وارد چهلمين سال از عمر پر بركت خود شده است. انقلابي كه در طول اين سال ها مجاهدت ها و از جان گذشتگي هاي فراواني به خود ديده است و تا به امروز محكم و استوار در مقابل هجمه ها ايستادگي نموده است.

وي افزود: در طول اين سال ها دشمنان از هر ترفندي براي به زانو در آوردن اين نهال نو پا استفاده نموده اند ولي با حضور آگاهانه مردم و رهبري امام راحل و مقام معظم رهبري نتوانسته اند به هدف خود برسند.

ايشان با مقايسه وضعيت مساجد و مدارس علميه در پيش از انقلاب و بعد از آن، اظهار داشت: با وجود مجاهدت هاي بيشمار علما و روحانيون در به ثمر نشستن انقلاب و تثبيت آن، مي توان گفت بيش از اينكه انقلاب به حوزه هاي علميه مديون باشد،‌ حوزه هاي علميه به انقلاب مديون است. در استان خراسان رضوي پيش از انقلاب تنها ۱۸۰ مسجد فعال اهل سنت وجود داشت و اين رقم در بعد از انقلاب به بيش از ۹۰۰ مسجد فعال افزايش يافته است.

وي افزود: تمام تلاش پهلوي بر اين بود كه به هر شكلي روحانيت را نابود كند از سال ۱۳۱۳ تا ۱۳۱۴ كه دين ستيزي و حوزه ستيزي پهلوي با منع پوشيدن لباس روحانيت و بستن حوزه هاي علميه آغاز شد و بعد از آن تاسيس مركزي با عنوان مركز موعظه به جاي حوزه هاي علميه هدف اين بود كه اين روحانيتي كه ريشه انقلاب بود از بين برود.

ايشان در پايان با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري كه مي فرمايند، اين انقلاب، انقلاب فرا شيعي، انقلاب قرآن و انقلاب اسلام است، خاطر نشان كرد: همه ما چه شيعه و چه اهل سنت موظفيم كه رسالت خود را در تبيين دستاوردهاي اين انقلاب به انجام برسانيم. دشمن در صدد آن است كه تا مي تواند نقاط ضعف اين انقلاب را بيان كند. وظيفه ما اين است كه تا مي توانيم نقاط قوت را بيان كنيم.  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.