سرپرست معاونت فرهنگي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان: در آستانه چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي ايران وظيفه همه ما اين است كه در مسير تبيين دستاوردهاي آن كوشا باشيم.

حجت الاسلام والمسلمين مهربان گفت: در راه پيروزي انقلاب چه تلاش‌هایی انجام و چه خون‌هایی ریخته شد تا این انقلاب به ثمر رسید اما تداوم این انقلاب نیازمند تلاشی مضاعف است. تلاشی که همه دغدغه مندان اعم از علما، دلسوزی مسئولان و شیعیان و اهل سنت جهت تداوم این مسیر از خود نشان دادند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين یوسف مهربان امروز در آیین اختتامیه مسابقات قرآنی طلاب و روحانیون اهل سنت خراسان که در اردوگاه ثامن‌الائمه(ع) کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: اکنون در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران که بزرگترین دستاورد تاریخ جمهوری اسلامی ایران بشمار می‌رود، قرار داریم. با توجه به تاکیدات سوره فصلت که خداوند در آن به استقامت در مسیر عبودیت اشاره داشته، می توان این امر را با جریان انقلاب تطبیق داد و باز هم می‌توان این کار را انجام داد چرا که نفس انقلاب کردن، آن هم از جنس اسلامی و تشکیل یک حکومت اسلامی، کار بسیار دشواری بود.

وی افزود: در این راه چه تلاش‌هایی انجام و چه خون‌هایی ریخته شد و این درخت انقلاب را آبیاری کرد تا این انقلاب به ثمر رسید اما تداوم این انقلاب نیازمند تلاشی مضاعف بود. تلاشی که همه دغدغه مندان اعم از علما، دلسوزی مسئولان و شیعیان و اهل سنت جهت تداوم این مسیر از خود نشان دادند.

سرپرست معاونت فرهنگي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان با بیان اینکه امروز هم شاهد این پیروزی هستیم و خوشبختانه انقلاب شکوهمند اسلامي وارد مسیر ۴۰ سالگی خود شده است، عنوان کرد: دشمنان اسلام و انقلاب از ابتدای پیروزی آن وعده نابودی این انقلاب را دادند و بر این باور بودند که این انقلاب تا ۶ ماه بیشتر تداوم ندارد اما هنگامی که باورشان به پوچی رسید و نابود شد، در پی آن جنگ تحمیلی را بر ما تحمیل کردند.

حجت الاسلام والمسلمين مهربان ادامه داد: در واقع دشمنان ۸ سال جنگ را به ناحق به راه انداختند تا کشور و انقلاب را زمین بزنند و هر چند سال یک بار فتنه‌هایی را در این کشور ایجاد کردند و همچنان هم در سطوح محدودتری به کار خود ادامه می‌دهند اما خوشبختانه با عنایت پروردگار، با کمک قرآن کریم و توجه پیامبر اسلام(ص) این اتفاق رخ نداد و منجر شد که آن‌ها به اهداف خود دست نیابند.

وی گفت: وظیفه‌ مهمی که در این مسیر بر عهده ما قرار دارد، این است که ما باید درک دقیق و درستی از واقعیت‌های این جامعه داشته باشیم چرا که امروز با مطرح شدن شبهات بسیاری مواجه می‌شویم که نباید تحت تاثیر این امور قرار گیریم و باید به واقعیت‌ها آنگونه که هست، بنگریم، درک کنیم و به جامعه انتقال دهیم. بنابراین هر فردی، به هر میزانی که می‌تواند لازم است تا چند روز باقی مانده به دهه فجر نسبت به دستاوردهای این انقلاب شکوهمند وظیفه خود را انجام دهد.

سرپرست معاونت فرهنگي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، گفت: در یکی از آیات سوره مبارکه فصلت خداوند می‌فرماید، «اگر کسی با خدا پیمان بست و خداوند را به عنوان پروردگار خود برگزید، این ابتدای مسیر عبودیت است و قدم بعدی استقامت است که اگر استقامت کرد، ملائکه الهی بر او وارد می‌شوند و او را از هر گونه نگرانی و ترس وا می‌دارند. این آیه یکی از پر معنا و پر محتواترین آیات قرآن کریم است چرا که در این آیه به موضوع استقامت که امر بسیار مهمی در هر کاری است و یکی از شرایط موفقیت در هر اقدام و مسیری است که افراد باید این موضع مهم را پیشه کار خود قرار دهند.

وی عنوان کرد: همچنین اگر بگوییم این آیه را می‌توان با این مسابقات در آمیزیم بیراه نگفته‌ایم؛ باید اینگونه بیان کرد که اگر شما طلاب و حافظان قرآن کریم در مسیر قرآن و در رشته‌های مختلف آن گام‌هایی را برداشته‌اید، در واقع هنوز در ابتدای مسیر هستید و باید استقامت که قدم بعدی این راه است را پیشه خود قرار داده و بر اساس آن نیز اهداف خود را رشد و گسترش دهید.

سرپرست معاونت فرهنگي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، خاطرنشان کرد: امید است مسیری را که آغاز کرده‌اید، ادامه دهید چرا که اگر این مسیر ادامه داشته باشد، آن نتایجی که در این آیه شریفه به آن اشاره شده نیز انشاالله که شامل حال شما خواهد شد. بر دوش طلاب و اساتیدی که در مسیر علم آموزی قدم برداشته‌اند، وظیفه‌ای جهت تداوم این انقلاب قرار دارد که وظیفه بسیار سنگینی است.

وی اظهار کرد: همه موفقیت‌ها و پیشرفت‌هایی که در حوزه دینی برادران اهل سنت و در حوزه‌های علمیه تشیع رقم خورده، وظایفی نیز بر عهده ما قرار داده است. برگزاری اینگونه مسابقات، چه در سطح شهرستان و چه در سطح استان، نیازمند تلاشی جدی بود و به دنبال آن نیز همت مضاعف و هماهنگی‌های زیادی را می‌طلبید. البته که این رشد و گسترش سال به سال بیشتر می شود و سطح مسابقات امسال نسبت به سال‌های گذشته از رشد کمی و کیفی چشمگیری برخوردار بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.