سخنران پيش از خطبه هاي نماز جمعه اهل سنت روستاي تازه ياب: نيكي به پدر و مادر از تاكيدات قرآن كريم است

صفر محمد آخوند یزدانی گفت: دنياي مدرن امروز باعث دوري فرزندان از پدر و مادر و بي تفاوتي آنها نسبت به والدينشان شده است و همين مساله سبب بي بركتي زندگي افراد گرديده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، صفر محمد آخوند يزداني در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت روستاي تازه ياب با اشاره به آيه شريفه وَ وَصَّيْنَا الْإِنْسانَ بِوالِدَيْهِ إِحْساناً حَمَلَتْهُ أُمُّهُ کُرْهاً وَ وَضَعَتْهُ کُرْهاً اظهار داشت: خداوند در اين آيه شريفه مي فرمايد، و ما انسان را سفارش کردیم که به پدر و مادرش نیکی کند ، زیرا مادرش او را به سختی حمل کرده و به سختی فرو نهاده….

وي افزود: از اين آيه شريفه و آيات ديگر قرآن كريم استنباط مي شود كه احترام به والدين از مهمترين وظايف فرزندان است كه در صورت عدم انجام آن مستوجب فرد دچار خسران عظيم مي شود.

ايشان ادامه داد: متاسفانه در این زمانه شاهد بي تفاوتي و بي احترامي هاي فراواني از سوي فرزندان نسبت به والدين هستيم كه با پيشرفت هاي انسان در زمينه هاي مختلف علمي و تكنولوژي روز به روز اين مساله پررنگ تر شده است.

آخوند يزداني عنوان داشت: كساني كه اينگونه با والدين خود رفتار مي كنند آيا راضي هستند كه فرزندان خود آنها در روزگار پيري و ناتواني با آنها چنين كنند.؟

خطيب جمعه اهل سنت روستاي تازه ياب با اشاره به حديثي از امام علي(ع) اظهار داشت: امام اول شيعيان   مي فرمايد هر کس حق پدر و مادر خود را به جا نیاورد من‌ از او بیزارم. پس ای مسلمانان مواظب اخلاق و رفتار خود باشیم تا والدین خود را نرنجانیم.

وي ادامه داد: پیامبری که راضی نیست که حتی به پای امتش خار برود  این حرف را میزند و میگوید من راضی نیستم از کسی که  حق پدر و مادر خود را  به جا نیاورد.

آخوند يزداني در ادامه گفت: کسی به پیش پیامبر رفت و گفت، ای رسول الله ما پولی نداریم تا به والدین خود رحم و شفقت کنیم حتی مخارج خانواده خودمان را به سختی در می آوریم رسول اکرم(ص) فرمودند، لازم نیست حمایت مالي کنید موقعی که پدر و مادر تان شما را صدا مي زند، لبيك بگوييد و به آنها اف نگوييد و به آنها قهر نورزید و به آنها حرفهای خوب بزنید.

ايشان ادامه داد: هر لقمه اي كه به پدر و مادر خود مي دهيم قصري در بهشت براي ما ساخته مي شود پس سعي كنيم به پدر و مادر خود احسان كنيم تا سعادت دنيا و آخرت خود را داشته باشيم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.