سخنران پيش از خطبه هاي نمازجمعه اهل سنت سميع آباد: وحدت كلمه رمز پيروزي در مقابل مستكبرين عالم است

معاون فرهنگي و اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، گفت: رزمندگان اسلام با الگوگيري از اباعبدالله الحسين(ع) به دفاع از كشورمان پرداختند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين مهربان،‌ در سخنان پيش از خطبه هاي نمازجمعه اهل سنت سميع آباد، با بيان اينكه شهداي جنگ تحميلي ۸ ساله از سوي عراق همان هدفي را دنبال مي كردند كه شهداي دشت كربلا به دنبال آن بودند، اظهار داشت: اخلاص و از گذشتگي شهداي ما الگو گرفته از شهداي صدر اسلام و سيدا الشهدا و ياران بزرگوار ايشان بودند.

وي افزود: عاشورا كلاس درس بصيرت و ولايتمداري است. زماني كه امام حسين(ع) به قاسم بن الحسن(ع) ۱۳ساله در شب عاشورا مي فرمايد، فردا به شهادت مي رسي، آيا آماده شهادت هستي، قاسم سوال كرد آيا ما برحق هستيم يا نه و زماني كه امام حسين فرمودند، بله، قاسم گفت: احلي من العسل      

معاون فرهنگي و اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان گفت: امروز بلندگوهاي دشمن به سم پراكني مشغول هستند و مي خواهند در ميان مسلمانان شبهه پراكني كنند اما كاروان شهداي كربلا بهترين الگو براي كساني هستند كه مي خواهند فريب اين بلندگوها را نخورند.

حجت الاسلام والمسلمين مهربان اظهار داشت: شهداي انقلاب و دفاع مقدس نيز از شهداي دشت كربلا الگو گرفته اند، زماني كه در يكي از عمليات ها دشمن بعثي سنگرها را بمباران شيميايي مي كند، يكي از رزمندگان كه ماسك بر صورت دارد ماسك خود را به صورت همسنگر خود كه ماسك نداشته است مي زند و جان او را نجات مي دهد. در بيمارستان زماني كه بستري بود و تمام بدن او پر از تاول هاي شكننده بود، از آنجا كه نمي توانست آب بخورد در اوج عطش به شهادت مي رسد.

وي ادامه داد: الگوي اين افراد شهداي دشت كربلا هستند و در راسش امام حسين و ابالفضل العباس. زماني كه حضرت اباالفضل العباس وارد شريعه فرات شد با اينكه به آب دسترسي داشت اما به خاطر اينكه كودكان و زنان لب تشنه بودند از آن آب ننوشيد تا ابتدا آب را براي آنها ببرد.

معاون فرهنگي و اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، با بيان اينكه بر اساس آمار بنياد شهيد حدود ۲۳۰ هزار نفر در جنگ تحميلي عراق بر عليه ايران به شهادت رسيدند خاطر نشان كرد: از ميان اين تعداد شهيد ۱۱ هزار نفر از شهداي اهل سنت هستند. شايد بسياري، از اين آمار اطلاع نداشته باشند،‌ اما بايد گفت، اين تعداد شهيد و تعداد بيشماري جانباز آزاده و رزمنده در طول اين هشت سال به دفاع از آب و خاك و ناموس ايران پرداختند.

وي ادامه داد: دشمن با مذهب ما كاري ندارد بلكه دشمني او با اصل اسلام است. استكبار با اصل تفكر عدالت خواهي مشكل دارد و به همين منظور چه سني و چه شيعه در نظر او تفاوتي ندارد.

ايشان با اشاره به اردوي راهيان نور غرب كشور كه در هفته هاي گذشته با حضور كارواني از روحانيون اهل سنت استان هاي خراسان صورت گرفت، اظهار داشت: زماني كه اعضاي اين كاروان به مناطق عملياتي اعزام شدند و راوي اهل سنت منطقه شرح فداكاري رزمندگان اسلام را بيان مي كرد، بسيار متاثر شده و از عمق جان مي گريستند.

معاون فرهنگي و اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، گفت: وظيفه ما اين است كه در شرايط فعلي، اولا دشمن را خوب بشناسيم و نسبت به اختلاف افكني هاي صورت گرفته حساس باشيم. امروز اختلاف افكني از جمله ترفندهاي دشمن براي ايجاد نزاع ميان مسلمانان است. وظيفه ما اين است كه اتحاد خود را حفظ كنيم.

حجت الاسلام والمسلمين مهربان با بيان اينكه در دوران دفاع مقدس كشورهاي بسياري به حمايت از صدام پرداختند، اظهار داشت: در چنين شرايطي جوانان ما با وحدت كلمه و با رهبري امام راحل به مصاف دشمن رفتند و به پيروزي رسيدند

وي افزود: نكته دوم اين است كه از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي نگاهي كه امام راحل و رهبر معظم انقلاب نسبت به مذاهب اسلامي داشتند اين بود كه شيعه و سني مي بايست در كنار هم با آرامش به اعمال عبادي خود بپردازند.

ايشان ادامه داد: همانگونه كه بزرگان ما از ابتدا گفته اند، ما نه به دنبال آن هستيم كه اهل سنت شيعه شوند و نه بالعكس. هر كس در مذهب و اعتقاد خود آزاد است و مي تواند آزادنه فعاليت هاي اعتقادي خود را انجام دهد.

معاون فرهنگي و اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، با مقايسه مدارس و مساجد اهل سنت در پيش از انقلاب و بعد از آن اظهار داشت: پيش از انقلاب در استان خراسان رضوي ۳ حوزه علميه اهل سنت مشغول به فعاليت بودند كه بعضي از مدارس علميه سه يا چهار طلبه بيشتر نداشتند اما امروز به بركت انقلاب اسلامي ۲۷ مدرسه علميه اهل سنت خواهران و برادران تنها در خراسان رضوي مشغول به فعاليت هستند. در بحث اماكن مذهبي و مساجد قبل از انقلاب نيز تعداد مساجد اهل سنت ۱۵۰ مسجد بود اما امروز به ۹۰۰ مسجد رسيده است.

ايشان با بيان خدمات ارائه شده به طلاب و روحانيون اهل سنت نيز بيان داشت: دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان مسوول رسيدگي به فعاليت و خدمات ارائه شده به مدارس و مساجد اهل سنت در استان هستند. خدمات ارائه شده به طلاب و روحانيون شامل بيمه خدمات درماني، معافيت تحصيلي و شهريه طلبگي است كه تا زمان حضور فرد در شئون طلبگي از آنها بهره مند مي شود.

وي در پايان افزود: تاكيد مقام معظم رهبري بر اين است كه طلاب و روحانيون اهل سنت همانند طلاب و روحانيون تشيع خدمات دريافت نمايند و از اين رو دفتر استاني تمامي خدمات را حتي در برخي زمينه ها بيشتر ارائه مي نمايند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.