سخنران پيش از خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اهل سنت تربت جام: در هر اموري مي بايست نخبه ترين افراد وارد عمل شوند و زمام امور را به دست گيرند

دكتر حسين جامي الاحمدي گفت: مشکل جامعه ما این است که افراد غیر متخصص زمام امور خیلی از کارها را بدست گرفته اند و این دردآور است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، دكتر حسين جامي الاحمدي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت تربت جام پيرامون آگاهی اجتماعی مسائلی را مطرح داشت.

وي افزود: مشورت و شورا چه اهمیتی دارد و اگر می خواهیم آگاهی اجتماعی خود را بالا ببریم حتما لازم است که آگاهی فردی خود را تقویت کنیم.

ايشان ادامه داد: خواندن چند کتاب و گرفتن فلان مدرک آگاهی اجتماعی نیست آگاهی اجتماعی به قوم و قبیله خاص تعلق ندارد بلکه همچنان که خداوند می فرماید ما شما را از جنس مختلف زن و مرد و از نژاد های گوناگون آفریده که با هم مراوده و همکاری داشته باشید و گرامی ترین فرد نزد من با تقواترین شما است و تقوا یعنی منافع شخصی خود را در مقابل منافع جامعه ناديده بگیرد تقوا یعنی قوانين جامعه را رعایت کند و اجتماعی فکر کند.

دكتر جامي الاحمدي اظهار داشت: مشکل جامعه ما این است که افراد غیر متخصص زمام امور خیلی از کارها را بدست گرفته اند و این دردآور است. خیلی از افراد در اموری که به آنها محول شده است آشنایی ندارند و در صورتي كه از آنها بازخواست نشود به رويه خود ادامه مي دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.