سخنران این هفته نماز جمعه سمیع آباد تربت جام: قرآن كتاب راهنماي زندگي بشريست و عمل به آن باعث سعادت دنيا و آخرت خواهد شد

مولوي حلیمی گفت: جوامع غربي براي درمان بحران هاي اجتماعي خود به سراغ كتاب هاي روانشناسي مي روند، حال آنكه ما مسلمانان قرآن را داريم كه براي همه دردهاي اجتماعي راهكار دارد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي حليمي،‌ در سخنان پيش از خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اهل سنت سميع آباد تربت جام، با بيان اينكه خداوند نعمات بسياري را در اختيار بندگان خود قرار داده است،‌ اظهار داشت: سه نعمت الهی از همه نعمات الهی جایگاه والاتری دارند.

وي افزود: اولین نعمت آن است که خداوند دراختیار ما خیر و برکت قرار دهد یعنی درکار ما در فکر ما وعمل ما خیر عطا فرماید.

مولوي حليمي دومین نعمت را توفیق بندگی خداوند دانست و افزود: زندگی بدون بندگی و عبادت شرمندگی در مقابل خداوند بزرگ می باشد.

ايشان با بيان سومین نعمت، آن را توفیق کسب و کار و روزي حلال دانست و اظهار داشت: یک لقمه حرام باعث از بین رفتن عبادت چهل روز ما میگردد.

سخنران نمازجمعه اهل سنت سميع آباد نعمت دیگر خداوند را كتاب الله دانست و خاطر نشان كرد: خداوند اين كتاب را در اختیار ما گذاشته، كتابي كه در آن هیچ شک و تردیدي نیست. کشورهای غربي و پيشرفته دنيا امروزه به خاطر خود کشی های زیادی که درآنجا صورت می گیرد در بین جوامع شان کتاب روانشناسی توزيع می کنند که انسانها به زندگی واقعی و بدون خونریزی و آرامش برسند و متاسفانه هیچ تاثیری در زندگی آنها نداشته و ندارد و روز به روز آمار خودکشی هایشان بالاتر می رود. ولی ما مسلمانان کتاب قرآن را داریم که همه کتابها در آن گنجانده شده است. کتابی که هیچ شک و تردید در آن نیست که انسان با خواندن آن به آرامش دست می یابد. از وقت و اوقات فراغتمان به نحو احسن استفاده کنیم و آن را به بطالت نگذرانیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.