سخنران اين هفته نمازجمعه اهل سنت نيل شهر: زماني كه انسان به سن بلوغ مي رسد دو وظيفه فردي و اجتماعي بر عهده اش قرار داده مي شود

دكتر حسين جامي الاحمدي گفت: مسووليت عبادي و مسووليت اعضا و جوارح و همچنين تربيت فرزندان سالم و انتخاب افراد صالح جهت انجام امور جاري مملكت از مهمترين وظايف فردي و اجتماعي افراد است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، دكتر حسين جامي الاحمدي، در خطبه هاي نمازجمعه اين هفته نيل شهر تربت جام با اشاره به مسووليت هاي فردي و اجتماعي افراد در جامعه خاطر نشان كرد: ما مسلمانها قرآن کریم را فصل‌الخطاب خود می‌دانیم و هر موقع قرآنی بودیم عزت داشتیم و هر زمان از قرآن فاصله گرفتیم بین ما اختلاف و جدایی افتاد.

وي با تاکید بر اینکه إِنَّ الدِّینَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلام، کرامت، عزت و شوکت مسلمانان را از قرآن دانست و افزود: بدرستیکه دین و راه و روش نزد خداوند متعال و محبوب ترین و پسندیده ترین دین نزد خداوند دین مبین اسلام است و عقل و خرد یک وسیله است نه هدف برای انسان مسلمان و مسلمان واقعی کسی است  که تابع قرآن مجید باشد و برای انسانها مسئولیتها تعریف شده طبق فرموده رسول خدا (ص) کلکمْ راعٍ، وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ  از شما در رابطه به همه چیز سوال خواهد شد از آن جمله نسبت به تربیت صحیح فرزندان.

ايشان ادامه داد: از زمانیکه فرد به تکلیف و سن بلوغ می رسد نسبت به همه موارد مواخذه و محاسبه می شود. موارد زیر مسئولیت های فردی یک انسان هست

  1. مسئولیت عبادی که بین خدا و خودش می باشد که چگونه خداوند را عبادت کرده است و باید وجدان خود را قاضی بکند.
  2. مسئولیت اعضا و جوارح که سالم باشد زیرا عقل سالم دربدن سالم است و انسان سالم می تواند خدمت کند و تصمیم خوب بگیرد.
  3. بعد معنوی و دینی انسان.

اما مسئولیت های اجتماعی

  1. تربیت اولاد و فرزندان سالم و صالح که خانواده و فرزندان امانت می باشد نزد سرپرست خانواده و باید با ایشان تعامل خوب داشته باشد.
  2. انتخاب فردي است كه بتواند مسائل و مشكلات جامعه و افراد را حل كند از اين رو وظیفه شرعی افراد است که در انتخابات شرکت نمایند و فرد اصلح را انتخاب كنند.

دكتر جامي الاحمدي گفت: باید بی تفاوت نباشیم و با رای خودمان تحولات و تصمیمات جامعه را به یک نفر لایق و شایسته بسپاریم که از حقوق ما دفاع نماید و در انتخاب مسئولین شایسته سالاري لحاظ شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.