سخنران اين هفته نمازجمعه اهل سنت نيل شهر: حضرت علي(ع) مي فرمايند، الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب ، فرصت مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد

مولوي فضل احمد مالكي گفت: رسول خدا می فرمایند یکی از هفت گروهیکه در زیر سایه عرش الهی قرار می گیرند جوان صالح و نیکوکار است که در طاعت وعبادت حضرت حق رشد نموده است و از وقتش استفاده صحیح نموده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي فضل احمد مالكي سخنران اين هفته نماز جمعه اهل سنت نيل شهر از توابع شهرستان تربت جام،‌ با اشاره به اهمیت وقت و زمان از دیدگاه قرآن و سنت اظهار داشت: خداوند در قرآن كريم مي فرمايد، وَالْعَصْرِ إِنَّ الإِنْسانَ لَفِی خُسْرٍ سوگند به زمان که انسان در زیانكاريست. اين بدان معني است كه انسان از وقت و عمر خود آنگونه كه بايد استفاده نمي كند با اينكه مي داند زمان دوباره به عقب برنمي گردد.

وي افزود: رسول مكرم اسلام در اهميت وقت و زمان خطاب به حضرت اباذر مي فرمايد، يا أباذرٍّ، نِعمَتانِ مَغبونٌ فيهِما كَثيرٌ مِن النّاسِ: الصِّحَّةُ و الفَراغُ. اى ابوذر! دو نعمت است كه بسيارى از مردم در آنها مغبون مى شوند: تندرستى و فراغت. و در روايت ديگر تندرستي و امنيت عنوان شده است.

مولوي مالكي ابراز داشت: بزرگان دین و علما می فرمایند سراسر زندگی انسان را نعمت فرا گرفته است و یکی از نعمت های مهم و بزرگ نعمت وقت است اگر انسان به آیات و احادیث دقت کند متوجه می شود که خداوند و پیامبرش به وقت اهمیت زیادی داده است. خداوند سوگند و قسم یاد کرده است به وقت و زمان و فرموده است وَالْعَصْرِ  والفَجْر  والضُحی

وي افزود: حضرت علي(ع) در حديثي مي فرمايند، الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَیّر، فرصت مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد، مواقعی که فرصت‌های خیری پیش می‌آید غنیمت بشمارید و از آن‌ها استفاده کنید. پس قدر وقت و زمان را بدانید و از حداقل وقت بهره کامل راببرید.

سخنران نمازجمعه اهل سنت نيل شهر ابراز داشت: رسول خدا می فرمایند یکی از هفت گروهیکه در زیر سایه عرش الهی قرار می گیرند روزی که سایه اي نیست جز سایه رحمت الهی  جوان صالح و نیکوکار است که در طاعت وعبادت حضرت حق رشد نموده است و از وقتش استفاده صحیح نموده است.

مولوي مالكي سريع گذشتن،‌ بي قيمت بودن و بي مثل بودن وقت را از جمله ويژگيهاي آن دانست و افزود:  وقت عوض و المثني ندارد و به سرعت مي گذرد و هيچ قيمتي نمي توان براي آن در نظر گرفت. اگر زمان و عمر بگذرد ديگر بازنمي گردد پس بايد تا مي توانيم از آن بهره ببريم و اجازه ندهيم به بطالت بگذرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.